Speciální prohlídky v Zoo Praha nabízejí v srpnu exkurzi do nočního života zvířat

Návštěvníci pražské zoo mohou zjistit, co dělají zvířata po zavírací době. Každý pátek a sobotu v průběhu srpna pořádá zoo noční prohlídky v horní části areálu. Procházky se konají pouze za svitu průvodcovských baterek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Noční prohlídky mají nezapomenutelnou atmosféru. | Foto: Tomáš Adamec

„Návštěvníci mají možnost vidět, jak se ukládají žirafy ke spánku, jak tráví noc sloni, co dělají po setmění koně Převalského a nebo jak aktivní jsou hyeny čabrakové, což jsou právě zvířata s večerní aktivitou,“ říká mluvčí zoologické zahrady Jana Ptačinská Jirátová.

Večerní prohlídku budou moci návštěvníci absolvovat pouze s průvodcem, který podá o zvířatech vyčerpávající informace.

Během pátečního i sobotního večera se konají hned tři prohlídky v intervalu půl hodiny. První skupina návštěvníků vychází o půl deváté a náplň exkurze i tempo jsou přizpůsobeny zejména dětem a jejich rodičům. Zbývající dvě prohlídky jsou pak určeny pro dospělé.

Za nevšední návštěvu zoo zaplatí návštěvníci i speciální vstupné, v němž je započítána služba průvodce, vstup do zoo i parkovné.

Kapacita prohlídek je omezená, a proto je třeba se na ně v předstihu objednat.

<iframe width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/Vf-wmdffIhk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Marína Dvořáková, Valtr Kolban Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme