Při cestě do Krkonoš vás přibrzdí uzavírky a práce na silnicích

Dostat se do Krkonoš může být komplikované. Cestu blokují nebo alespoň zpomalují nejrůznější uzavírky a práce na silnicích. Nabízíme přehled, kde se s komplikacemi setkáte a kdy budou stavby hotové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní značení, práce na silnici | Foto: Filip Jandourek

8. července stavbaři dokončili nový povrch na silnici z Horek u Staré Paky do Studence. Koncem července by měli začít pracovat na samotném průtahu Studencem. To bude znamenat další objížďky.

„Silnice bude uzavřena pro nákladní dopravu. Pro osobní bude objízdná trasa od pošty Dolním Studencem a vyjede se u řeznictví,“ říká Jiří Medek z krajské správy silnic.

Přehrát

00:00 / 00:00

Při cestě do Krkonoš vás přibrzdí uzavírky a práce na silnicích

Do konce listopadu letošního roku by měla být opravená i silnice první třídy v Rudníku, která zkvalitní dopravu mezi Trutnovem, Vrchlabím a Hostinným. Jaké práce stavbaři na silnici dělají, vysvětluje stavební dozor Jiří Gregor.

„Oprava tří nosných objektů a devíti opěrných a zárubních zdí. Bude kompletně nová vozovka s odvodněním a s novými propustmi.“

Ve směru od Hradce Králové na Úlibice může řidiče zpomalit stavba silnice I/35. Ta by měla být hotová do konce září.

Pomalý je také průjezd Hostinným. Od loňského podzimu tam přes jediný most ve městě vede mostní provizorium, po kterém je provoz pouze jednosměrný.

To se ale jen tak opravovat nezačne, protože Hostinným vedou objízdné trasy významnějších komunikací, na kterých se staví, vysvětluje Jana Jiráňová z krajské správy silnic.

„Na jedné straně dělá ŘSD opravu v Rudníku. Nás čeká akce Studenec – Dolní Branná, takže tam zátěž objízdných tras bude.“

Pomalý je i výjezd z Trutnova směrem na Pec pod Sněžkou, kde cestu komplikuje přestavba mostu na obchvatu, a tak řidiči musí místo objíždět přes Horní Staré Město. Obchvat by měl být ale znovu průjezdný od prvního září.


Zvětšit mapu

Vojtěch Bureš, Hana Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme