V Německu začíná soud s mužem, který na dálnicích ostřeloval projíždějící auta

V německém Würzburku začíná soudní líčení v případu, který podle spolkové kriminální policie nemá obdoby. Obžalovaným je osmapadesátiletý muž, který na německých dálnicích pět let střílel na projíždějící auta z pistole.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolona na dálnici (lustrační foto) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Obžalovaný řidič kamionu Michael K. ze severního Porýní-Vestfálska je vyučeným soustružníkem a také profesionálním řidičem kamionu. Na projíždějící auta vystřelil více než sedmsetkrát.

Že při tom nikoho nezabil, je podle vyšetřovatelů zázrak. Většinou díru v kapotě našli postižení až doma při parkování.

Střelba se ale neobešla úplně bez poškozených. Před pěti lety totiž skončila ve vážném ohrožení života v nemocnici žena, kterou odraz kulky zranil na krku. Ve druhém případě pak vylekaná řidička sjela z dálnice a měla vážnou nehodu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kauzu německého dálničního střelce shrnuje zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu v Německu Pavel Polák

Michael K. se ke všemu přiznal.

Na auta střílel z kabiny svého vozu. Jeho hlavním cílem byly kamiony, které převážejí nová auta. Prý jednal ze msty. Před lety ho jeden takový transportér málem vytlačil z dálnice.

Policie jej dlouho hledala a na jeho dopadení sestavila téměř sto členný speciální tým. Při domovní prohlídce našli stovky nábojů, což svědčí o tom, že ve svém mstě chtěl Michael K. pokračovat.

Státní zástupce jej obnivil z několikanásobného pokusu o vraždu, z vážného ublížení na zdraví, z nedovolného držení zbraně a také z poškozování cizího majetku.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme