S výběrem zájezdu už není radno otálet. Nabídka last minute je stále menší

O dovolené na poslední chvíli je teď největší zájem. Na rozdíl od minulých let je ale v doprodeji méně zájezdů a jsou také o něco dražší. Nejvíc Čechy lákají řecké ostrovy, Turecko a Bulharsko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děti, moře | Foto: Elena Horálková

Lidé si zvykají pořizovat zájezdy na začátku roku, kdy cestovní kanceláře nabízejí spoustu slev a výběr je mnohem bohatší.

„Byly velice silné předprodeje a více klientů si svoji dovolenou zajišťovalo dopředu,“ potvrzuje Stanislav Zíma z Exim Tours. A Alexander Pavlov z CK Alexandria pokračuje:

„Ceny narostly oproti loňskému roku. Jednak se změnil kurz české koruny vůči euru, a pak také i kvůli tomu, že nabídka je menší, než byla v loňském roce. Last minuty jsou prakticky do všech destinací, nicméně ta variabilita výběru druhu ubytování a podobně není samozřejmě už dneska tak velká, jaká byla na jaře.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Skalický shrnuje, jaká je nabídka last minute zájezdů

Podle Stanislava Zímy mají v doprodeji zájezdů problém najít dobré ubytování hlavně rodiny s dětmi.

„First minute je určitě výhodnější pro rodiny s dětmi, kde je potřeba mít nějaký speciální pokoj, například pokoj se dvěma přistýlkami. Ty se téměř již nedostávají do last minutů. Nicméně vždycky zbydou nějaké neprodané zájezdy, které potom jdou do režimu last minute,“ dodává Zíma s tím, že ovšem vždy nákup last minute zájezdu znamená pro zákazníka nutnost kompromisu.

I přes omezenou nabídku by lidé měli dobře vybírat a nehledět jen na cenu. Od levného zájezdu do levného hotelu nelze očekávat vyšší úroveň služeb, než jaká je v rámci zájezdu vůbec nasmlouvaná.

Stále více Čechů si dopřává luxusní dovolené. Oblíbili si Maledivy a Seychely

Číst článek

Lidé by se podle Alexandra Pavlova měli před koupí zájezdu na poslední chvíli pečlivě seznámit se všemi podmínkami. „Velmi pečlivě zjistit informace v katalogu, pečlivě se seznámit s podmínkami, které má cestovní kancelář. Last minute neznamená, že odjedete ve spěchu. Znamená to jenom to, že si vyberete zájezd v době kratší před odjezdem,“ upozorňuje.

Předprodeje na jaře i současný zájem o zájezdy na poslední chvíli ukazují, že se cestovním kancelářím i turistům sezona povede.

„Letošní sezona ve výjezdovém cestovním ruchu bude velmi dobrá. Předpokládáme, že dojde k mírnému nárůstu rozsahu tří až pěti procent. Zaznamenáváme poměrně silný nárůst zájmu o Turecko, dále Řecko, Španělsko i Bulharsko,“ uzavírá Jaromír Beránek z agentury Mag Consulting, která situaci v cestovním ruchu sleduje.

Jaroslav Skalický, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme