Začíná softballové mistrovství světa, Češky chtějí do čtvrtfinále

České softballistky vyrazily na šampionát do Nizozemska a už zítra je čeká první utkání. Na mistrovství světa chtějí postoupit mezi nejlepších 8 týmů a hned úvodní zápas ve skupině bude z tohoto pohledu velmi důležitý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ME softballistek v Praze - Sabina Borecká na pálce | Foto: Jan Beneš | Zdroj: Český rozhlas

„Začínáme s Kubou, je to jeden z klíčových zápasů. Jistí favorité jsou Japonsko a Kanada. Pak tam budou 2 místa pro další týmy, kde bude pravděpodobně Čína a o poslední místo se budeme prát s Kubou a Portorikem,“ propočítává postupové možnosti opora reprezentace Lucie Petrásková.

Zmiňovanou šestici týmů doplňují ve skupině A ještě celky Ruska a Nového Zélandu, ale ty by podle papírových předpokladů neměly zasáhnout do boje o čtvrtfinále. Pro Češky je zatím největším úspěchem na MS 9. příčka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Českou softbalovou reprezentaci navštívil reportér ČRo Jakub Marek

Pomoci může i nizozemský trenér André Prins. „Bude to i z jeho strany hodně vyhecované. Dlouho trénoval všude možně po Evropě. Teď se vrací do Holandska a nejsem si jistá, jak moc tam je oblíbený, bude to pro něj zadostiučinění, když se nám podaří postoupit,“ vysvětluje hráčka Pardubic hostující v pražské Čechii.

Zkušená softballistka je už na svém třetím světovém šampionátu, ale o účasti na olympijských hrách, stejně jako její spoluhráčky, zatím uvažovat nemůže. Je ale možné, že se ženský softbal do programu OH vrátí v roce 2020.

„K návratu nahrává, že olympiáda, kde by se to mělo vrátit, je právě v Tokiu. Japonsko podle mě bude tvrdě bojovat, protože mají šanci na zlaté medaile,“ dodává Lucie Petrásková. Japonky jsou jak posledními mistryněmi světa, tak olympijskými šampionkami z derniéry softballu na Hrách v Pekingu.

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme