Prezident Zeman zve na Hrad zástupce odborů. Tématem bude i služební zákon

Prezident Miloš Zeman se dnes setká se zástupci Českomoravské konfederace odborových svazů. Na Pražský hrad přijdou odboráři na pozvání hlavy státu. S prezidentem chtějí mluvit například o jednodušším zavedení kurzarbeitu, služebním zákoně nebo odměňování zaměstnanců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Konference Česko očima Evropy, Miloš Zeman | Foto: Filip Jandourek

Schůzka se podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka koná na základě slibu hlavy státu, že se nebude scházet jen se zástupci vlády a politických stran, ale i zaměstnavatelů a odborů.

„Pan prezident v dubnu letošního roku zavítal na sjezd Českomoravské konfederace odborových svazů. Při té příležitosti potvrdil, že chce nadále vést trvalý dialog s odbory. A právě na toto setkání během sjezdu ČMKOS bude navazovat schůzka, která se uskuteční na Pražském hradě,“ uvedl.

Podle předáka největší odborové centrály Josefa Středuly je na programu schůzky celá řada bodů.

„Jedním z nich je pochopitelně otázka kurzarbeitu, dále je to otázka služebního zákona, situace v oblasti agentur práce, také otázka odměňování a vůbec spolupráce s prezidentskou kanceláří. Moc rádi bychom pana prezidenta pozvali také na oslavu 25. výročí generální stávky,“ přiblížil.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme