Kutná Hora přitvrdí v boji s opilci, ve městě začíná platit protialkoholní vyhláška

Kutná Hora se připojí k městům, které mají svou protialkoholní vyhlášku. Zastupitelé o ní rozhodli před dvěma týdny na mimořádném jednání. Pít alkohol se ode dneška nesmí například v části centra města nebo okolí dětských hřišť.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alkohol (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

O protialkoholní vyhlášce se sice už několik měsíců v Kutné Hoře mluvilo, přijetí ale hodně lidí překvapilo. Vedení města si však postup obhájilo.

Podle policejních statistik mají strážníci v posledních týdnech oproti minulým letům mnohonásobně více výjezdů.

Vyhláška platí například v městských parcích, okolí škol, dětských hřišť, ale také v části centra města. Konkrétně je to kolem oblastní charity nebo u Tylova divadla.

Policisté tak získali několik možností, jak si poradit s opilým člověkem. Mohou mu domluvit, vykázat ho z místa, zabavit mu alkohol, dočasně zakázat pobyt ve městě nebo vypsat blok s pokutou.

Zástupce velitele kutnohorské městské policie Václav Mareček ale říká, že pokuty moc často udělovat nebudou.

„Vymáhání pokut je v případě lidí s nízkým sociálním postavením velmi komplikované. Proto k jejich udělování budeme přistupovat ve výjimečných případech a s rozvahou, abychom nezatěžovali obecní kasu nevymožitelnými pohledávkami,“ vysvětlil Mareček.

Kutnohorští policisté budou dávat pozor především na opilce, kteří ničí městský majetek nebo znečišťují veřejná prostranství. Často se také setkávají s rušením nočního klidu.

Anna Jadrná, Jan Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme