Příbram znovu nabídne pozemky pro stavbu parkovacího domu. Původní zájemce nezaplatil

Město Příbram vyhlásí novou soutěž na prodej pozemků pro stavbu parkovacího domu v centru. Původně o ně projevila zájem společnost Geomining z Kladna a nabídla 1020 korun za metr čtverečný. Nezaplatila ale ani za projektovou dokumentaci, kterou už město mělo, ani za pozemek o rozloze 3430 metrů čtverečních. S příbramskou radnicí navíc nekomunikuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový parkovací dům v Mladé Boleslavi zahajuje zkušební provoz | Foto: Jana Huzilová

Původně chtělo parkovací dům postavit samo město Příbram. Nakonec ale dotaci Evropské unie na stavbu odmítlo. Nelíbily se mu totiž podmínky stanovené evropskými úředníky, protože by v okolí domu, tedy v historickém centru Příbrami muselo být placené parkování.

Radnice proto rozhodla, že pozemky a hotový projekt prodá. Když ale město nedostalo od vítěze výběrového řízení peníze, zastupitelstvo prodej zrušilo.

Nyní město připravuje nové výběrové řízení na stavbu parkovacího domu, který by mě stát v blízkosti příbramské nemocnice a měl by mít kapacitu 176 míst.

Radek Ctibor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme