Dva body Jágra k výhře Washingtonu nestačily

Útočník Washingtonu Jaromír Jágr byl v nočním utkání zámořské NHL na ledě Bostonu u obou gólů svého týmu. Branka a nahrávka českého hokejisty však nakonec nestačila ani na remízu, Capitals prohráli 2:3. Jednu asistenci zaznamenal také Robert Lang a bodoval už v desátém zápase v řadě. Do statistiky duelu mezi Ottawou a Carolinou, které skončilo výhrou Senátorů 6:1, se zapsalo hned pět českých hokejistů.

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr | Foto: Miroslav Konvalina

Ve 13. minutě sice otevřel skóre hostující Radim Vrbata a zdálo se, že ottawským hokejistům nepomohla ani domluva. Necelých deset vteřin před koncem první třetiny však vyrovnal Václav Varaďa. Ve druhé části hry si hráči Caroliny museli připadat jako ve zlém snu. Domácí přestříleli svého soupeře 17:4 a vstřelili pět branek. Radek Bonk zvyšoval ve 30. minutě na 3:1 a o sedm minut později stanovil konečné skóre Slovák Marián Hossa po přihrávkách Martina Havláta a Karla Rachůnka.

V dresu Edmontonu se dařilo útočníkovi Aleši Hemskému. Český hokejista vstřelil ve 39. minutě vítězný gól zápasu s Torontem, který Oilers vyhráli 3:2. Spolu s Radkem Dvořákem ještě předtím připravil vyrovnávací gól pro Bergerona. Hemský má na svém kontě čtrnáct bodů a patří mu druhé místo v klubové produktivitě. V brance domácích podal opět vynikající výkon Ty Conklin, který zaskakuje za zraněného Sala. I díky němu neprohrál Edmonton pátý zápas v řadě, naopak stejný počet utkání Toronto nevyhrálo. V dnešním utkání mu nepomohly ani asistence útočníků Roberta Reichela a Karla Pilaře.

Colorado porazilo New York Rangers 4:3 i díky dvěma gólům nové posily z Washingtonu Stevea Konowalchuka. Za hosty se trefil útočník Martin Ručinský, jednu přihrávku zaznamenal Robert Holík.

Tampa vedla nad New York Islanders 3:0, ale nakonec se musela strachovat o těsnou výhru 3:2. Na druhou branku Islanders nahrával obránce Roman Hamrlík.

Columbus vrátil Detroitu včerejší porážku a zvítězil 3:0. Asistenci na první gól Blue Jacktes si připsal obránce Rostislav Klesla.

Philadelphia přestřílela Minnesotu 41:23 a zvítězila 3:1. U všech branek Flyers byl Mark Recchi, který dvakrát skóroval a na další gól nahrál. Philadelphia tak neprohrála už poosmé za sebou.

Deset utkání bez porážky na domácím ledě rozšířil Vancouver, když porazil Chicago 3:2 v prodloužení. Rozhodující branku utkání vstřelil ve třetí minutě nastaveného času Sami Salo.

V posledním duelu zdolalo Calgary Montreal 2:1. O vítězství Flames rozhodl 74 sekund před koncem normální hrací doby útočník Martin Gelinas. První letošní výhry se dočkal finský brankář Mikka Kiprussoff, který byl nedávno vyměněn ze San Jose.

Výsledky:

Boston - Washington 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky: 6. Knuble, 14. G. Murray, 52. Lapointe - 39. Jágr, 55. Gončar (Lang, Jágr). Střely na branku: 25:22. Diváci: 14.211

Tampa Bay - New York Islanders 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Branky: 14. Modin, 18. Richards, 55. Stillman - 55. Asham, 59. Parrish (Hamrlík). Střely na branku: 32:28. Diváci: 14.898

Ottawa - Carolina 6:1 (1:1, 5:0, 0:0)

Branky: 20. Varaďa, 22. Spezza, 30. Bonk, 30. Schaefer, 33. White, 37. Marián Hossa (Havlát, Rachůnek) - 13. Vrbata. Střely na branku: 23:23. Diváci: 17.159

Philadelphia - Minnesota 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)

Branky: 35. a 40. Recchi, 39. Amonte - 38. Daigle. Střely na branku: 41:23. Diváci: 19.148

Columbus - Detroit 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 9. Nash (Klesla), 25. Cassels, 44. Fritsche. Střely na branku: 24:25. Diváci: 18.136

Calgary - Montreal 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky: 20. Reinprecht, 59. Gelinas - 16. Rivet. Střely na branku: 32:23. Diváci: 16.139

Edmonton - Toronto 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Branky: 17. Bergeron (Hemský, Dvořák), 34. York, 39. Hemský - 11. Tucker (Reichel, Pilař), 56. Roberts. Střely na branku: 22:33. Diváci: 16.839

Colorado - New York Rangers 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)

Branky: 7. a 37. Konowalchuk, 18. Tanguay, 38. McCormick - 29. Carter (Holík), 33. Ručinský, 57. Barnaby. Střely na branku: 33:34. Diváci: 18.007

Vancouver - Chicago 3:2 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Branky: 24. Jovanovski, 46. Allen, 63. S. Salo - 1. Bell, 16. Berard. Střely na branku: 27:31. Diváci: 18.630