Hokejista Výborný září v Columbusu

Hokejista David Výborný pomohl brankou a čtyřmi asistencemi k výhře Columbusu nad Coloradem 5:4 v prodloužení v utkání kanadsko-americké NHL. Vítězný gól vstřelil po Výborného přihrávce Jaroslav Špaček, který si navíc připsal jednu asistenci. V dresu poražených zaznamenal jednu branku a dvě gólové přihrávky Milan Hejduk. Los Angeles porazilo Anaheim 2:1, když se jednou trefil Tomáš Žižka.

NHL

NHL

Colorado vedlo nad Columbusem po první třetině už 2:0, ale druhou část prohrálo 0:3, přičemž v 30. minutě neproměnil Paul Kariya ani trestné střílení. Columbus si držel jednobrankový náskok až do samého závěru. Až dvě a půl minuty před koncem vynutil v přesilovce prodloužení Milan Hejduk, když dorazil do sítě puk po střele Roba Blakea do horní tyče. Hejduk v utkání navíc zaznamenal dvě asistence. Ani to ale týmu Avalanche nestačilo na vítězství. V prodloužení totiž rovněž v přesilovce rozhodl Špaček, který se od modré trefil nad rameno brankáře Philippa Sauveho a zaznamenal svůj druhý vítězný gól v sezoně.

Tomáš Vokoun vychytal v brance Nashvillu vítězství nad New Yorkem Rangers, když zastavil 25 střel a položil základ k výhře Predators 2:1 v prodloužení. Vokoun zvítězil už popáté z šesti uplynulých startů.

Čeští hráči vyšli v utkání bodově naprázdno. Jaromír Jágr vyslal na Vokounovu branku tři neúspěšné pokusy, nejpilnějším střelcem Jezdců byl se čtyřmi střelami mezi tyče Jan Hlaváč.

Toronto doma přehrálo New Jersey 3:0, když gól a asistenci zaznamenal Karel Pilař a dvě finální přihrávky předvedl Tomáš Kaberle. Hrdinou večera byl ovšem brankář Javorových listů Ed Belfour, který nastoupil po více než dvoutýdenní přestávce zaviněné zraněním zad a pochytal všech 17 střeleckých pokusů Ďáblů.

Tampa Bay porazila také díky jedné asistenci Pavla Kubiny Washington 4:3. Jeden gól Lightning vstřelil Martin St. Louis, který se tím dostal do čela kanadského bodování o jeden bod před Roberta Langa.

Výsledky:

Boston - Philadelphia 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 27. Hilbert, 41. Donato, 62. G. Murray - 18. Recchi, 49. Žamnov. Střely na branku: 32:28. Diváci: 17.565

Nashville - N.Y. Rangers 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 28. Johansson, 64. Hutchinson - 45. Barnaby. Střely na branku: 43:26. Diváci: 17.113. Za Nashville odchytal celý zápas Tomáš Vokoun, připsal si 19 zákroků.

Los Angeles - Anaheim 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 15. Žižka, 39. Robitaille - 50. Lupul. Střely na branku: 37:30. Diváci: 18.207

Toronto - New Jersey 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
Branky: 10. Pilař (T. Kaberle), 19. Tucker (T. Kaberle, Pilař), 19. Ponikarovskij. Střely na branku: 27:17. Diváci: 19.463

Montreal - Carolina 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 64. Ribeiro. Střely na branku: 32:18. Diváci: 21.273

Ottawa - Buffalo 7:1 (1:1, 3:0, 3:0)
Branky: 20. Alfredsson, 32. Redden, 37. Smolinski, 37. Chára, 46. Bondra, 48. Marián Hossa, 57. Neil - 5. Mair. Střely na branku: 33:15. Diváci: 18.500

Columbus - Colorado 5:4 v prodl. (0:2, 3:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 35. Výborný (Špaček), 36. Sanderson (Výborný), 40. Žerděv (Výborný), 55. Malhotra (Výborný), 64. Špaček (Výborný) - 14. Sakic (Hejduk), 17. Liles (Hejduk), 47. Tanguay, 58. Hejduk. Střely na branku: 44:36. Diváci: 18.136

Tampa Bay - Washington 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Branky: 10. a 16. Modin, 37. Stillman, 60. St. Louis (Kubina) - 32. Zubrus, 49. Semin. Střely na branku: 23:23. Diváci: 20.124

Vancouver - St. Louis 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 25. Chubarov, 56. Ohlund. Střely na branku: 29:31. Diváci: 18.630

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít