Hokejovou reprezentaci povede Slavomír Lener

Česká veřejnost se dnes dozvěděla jméno nového trenéra české hokejové reprezentace. Stal se jím podle očekávání Slavomír Lener. Jeho jmenování schválil jedenáctičlenný výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje na svém mimořádném zasedání v Praze. Lener dostal šet hlasů, jeho jediný protikandidát Alois Hadamczik obdržel hlasů pět.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S. Lener | Foto: Michal Doležal

Výkonný výbor se nejdříve v tajném hlasování poměrem devět ku dvěma postavil proti prodloužení smlouvy s dosavadními trenéry Josefem Augustou a Vladimírem Martincem.

Nový kouč národního týmu Lener má do osmnáctého června čas na to, aby si vybral jednoho nebo dva asistenty. V návrhu předsedy svazu Karla Guta se objevují dvě jména - Vladimír Růžička ze Slavie Praha a Antonín Stavjaňa ze Zlína.

Sedmačtyřicetiletý Slavomír Lener odešel v roce 1992 do zámoří, kde se stal asistentem u týmu Calgary Flames. Po čtyřech letech se vrátil a připojil se k realizačnímu týmu České republiky jako jeden z asistentů Luďka Bukače. V roce 1996 se radoval ze zisku zlatých medailí na světovém šampionátu ve Vídni. v následující sezóně spolu s Václavem Sýkorou vedl pražskou Spartu. Na lavičce klubu z Holešovic vydržel až do dubna 1998. To už měl za sebou historický úspěch na olympijských hrách v Naganu spolu s Ivanem Hlinkou. Ještě před turnajem století se v roce 1997 vrátil do NHL jako asistent u týmu Florida Panthers. V současné době pracuje pro Pantery jakou scout.

Slavomír Lener se narodil 10. března 1955. Je ženatý, s manželkou Ivanou má tři děti - Lukáše, Zuzanu a Terezu. K jeho největším koníčkům kromě hokeje patří golf a historie, především antika.

Jan Dvořák, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme