Prospalovy branky zastínil Dave Andreychuk

Historický milník přineslo noční utkání hokejové NHL mezi Buffalem a Tampou Bay. Hosté zvítězili 4:2, když dvakrát skóroval český útočník Václav Prospal. Fandové Lightning však oslavovali jiného hráče - Davea Andreychuka. Ten docílil shodou okolností po Prospalově přihrávce své 611. branky v zámoří, a dostal se na jedenácté místo historické tabulky střelců před Bobbyho Hulla. V dalších nočních zápasech podlehl Phoenix Chicagu 0:4, Washington Los Angeles 1:3 - domácím nepomohla ani asistence Roberta Langa, a Minnesota porazila Nashville 3:1.

Robert Lang

Robert Lang | Foto: Jiří Fisher

Andreychukovi přinesl posun ve střelecké tabulce gól do sítě týmu, jehož dres oblékal plných dvanáct sezon. Tampa se díky výhře probojovala do čela Jihovýchodní divize o bod před Washington, který doma prohrál 1:3 s Los Angeles. Prospal otevřel už po sedmi minutách skóre, o čtyři minuty později pomohl Andreychukovi k historickému zápisu a třetí kanadský bod získal po střele do prázdné branky patnáct sekund před koncem. Washington se musel podruhé za sebou obejít bez zraněného Jaromíra Jágra a přišel o sérii osmi zápasů bez porážky. Francouzský rodák Huet nastoupil vůbec poprvé v kariéře v NHL od první minuty - dosud jen čtyřikrát zasáhl do hry jako náhradník - a měl 21 zákroků. V zápase Phoenixu s Chicagem se zaskvěl gólman hostů Jocelyn Thibault. Poosmé v sezoně nepustil gól a na výhře 4:0 se podílel i zneškodněním trestného střílení Mika Johnsona.

Buffalo - Tampa Bay 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky: 14. Briere, 37. Pyatt - 7. a 60. Prospal, 11. Andreychuk (Prospal), 33. Richards. Střely na branku: 28:33. Diváci: 13.876.

Washington - Los Angeles 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 18. Berezin (Lang) - 40. a 55. Frolov, 20. Avery. Střely na branku: 22:32. Diváci: 17.308.

Minnesota - Nashville 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 21. Bouchard, 30. Dowd, 60. Ronning - 50. Walker. Střely na branku: 18:23. Diváci: 18.568.

Phoenix - Chicago 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 8. a 30. Sullivan, 12. Calder, 60. Arnason. Střely na branku: 21:29. Diváci: 14.816.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít