Slovenský šport uplynulého týždňa

Slovenskí hokejisti opäť zdvihli nad hlavy pohár za tretie miesto. Pravda, táto správa by sa dobre počúvala, keby za ňou nebola dávka sarkazmu. Stalo sa tak totiž na medzinárodnom turnaji v Budapešti, kam naši odchádzali ako veľkí favoriti. Ako reprezentanti z krajiny majstrov sveta spred roka, no najmä ako namyslenci, ktorí podcenili domáci tím a na puste narazili na kosu.

slovenský sport

slovenský sport | Foto: Jan Rosenauer

Prehrali totiž s nimi dvojgólovým rozdielom a aj keď potom naháňali súperov, na viac ako tretie miesto to nestačilo. Doma ich za to čakala nielen kritika, ale najmä otázniky. Ako je to možné, že niekto dostane šancu a on je ju schopný premárniť?

Ďalšie správy už boli pozitívnejšie. Najmä keď sa spájajú so skutočnými úspechmi. Na Majstrovstvách Európy v streľbe zo vzduchových zbraní vo švédskom Göteborgu vo vzduchovej puške na 60 rán si Jozef Gönci vybojoval majstrovský titul a ziskom zlatej medaily si na svoj krk zavesil už jubilejnú šesťdesiatu placku z kovu. Už predtým spolu s Veselkom a Mészárosom získali v súťaži družstiev striebro a zároveň si naši týmto vystrieľali aj tretiu miestenku na budúcoročnú olympiádu.

Bodovali sme aj na juhu Ázie. Na Majstrovstvách sveta v kulturistike v indickom Bombaji si Igor Kočiš vybojoval v kategórii do 70 kilogramov už tretie zlato za sebou. Cenné sú aj bronzy Juraja Vrábla v kategórii do 80 kilogramov a Štefana Havlíka do 85 kilogramov. Kočiš zaujal perfektne vypracovaným a dostatočne objemným svalstvom vo všetkých partiách tela a právom tak získal cenný hetrik.

Takmer neskutočne sa na turnaji v thajskom meste Pattaya zvykne dariť slovenskej tenistke Henriette Nagyovej. Zvíťazila tam už v roku 1997 a dokázala to aj teraz. Pravda, už pred finále sme vedeli, že víťazstvo pôjde na Slovensko, lebo do záverečného súboja sa dostala ďalšia naša reprezentantka Ľubomíra Kurhajcová. Vo finále síce ostala na rakete skúsenejšej rodáčky, no jej semifinálové víťazstvo, dva razy 6:0 nad Nemkou Barnovou, určite obišlo svet.

Viliam Raček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít