Slovenský šport uplynulého týždňa

Takmer pokojnú hladinu slovenského športu rozvíril futbal. Klubový i reprezentačný. Pravda, v prípade klubového futbalu treba poznamenať, že na európskom fóre sme už dovírili.

slovenský sport

slovenský sport | Foto: Jan Rosenauer

Bratislavská Artmedia aj Ružomberok už skončili svoje pôsobenie v pohári UEFA, keď nestačili na svojich súperov. Artmedia síce vyhrávala v Barcelone na pôde Espaňolu 1:0, no napokon nevládala a odišla po prehre 1:3 do zabudnutia.

Aj Ružomberčania si dobre rozohrali partiu v Bruggách, dlho viedli nad FC 1:0, čo by stačilo na predĺženie, lenže tesne pred koncom im Chorvát Balaban uštedril ranu z milosti.

Slovenský futbal sa teraz môže sústrediť len na úspech v kvalifikácii na EURO 2008. Pravda, po prehre s Českom, nervozita stúpa, lebo teraz nás čaká zápas vo Walese a potom domáci súboj s Nemeckom.

Na pokoji nepridala ani ohlásená nominácia hráčov na tento dvojzápas. Vypadol z nej Filip Šebo, ktorý síce nie je ešte hviezdou, no je jeden z mála, ktorí dokážu zamestnať obranu súpera. V zápasoch s Maltou a Cyprom, v ktorých vsietil päť gólov, to bolo jednoduchšie, s Českom sa nepresadil a hoci bol aktívny, tréner Galis ho na druhý polčas neposlal na trávnik. Niečo sa udialo v šatni, stále sa o tom mlčí, no výsledok na seba nedal čakať. Šebo si nezahrá dva zápasy, hoci napríklad v poslednom ligovom kole dal jediný - a víťazný gól svojho nového klubu Glasgow Rangers.

Ako býva pravidlom, chyba bude kdesi na oboch stranách. Tréner Galis je svojskou postavou, ktorej sa mnohé ťahy vydarili a mnohé zasa nie. O tom kam zaradiť tento s nenominovaním Šeba, na čo má samozrejme nárok, ukážu až dva blížiace sa zápasy.

Viliam Raček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít