Sparta slaví mistrovský fotbalový titul

Fotbalisté Sparty obhájili titul mistrů české ligy, neboť v utkání 25. kola zvítězili v pražském derby nad Bohemians 1:0. Druhá Olomouc sice rovněž vyhrála, doma zdolala Synot 3:2, ale šestnáctibodový náskok Sparty již nemůže dotáhnout.

Výhrou 1:0 v derby s Bohemians si fotbalisté Sparty Praha pět kol před koncem ligy zajistili už 28. ligový titul. Jediný gól vítězů vstřelil mladičký útočník Jun v 50. minutě.

Branky: 50. Jun, Rozhodčí: Puček - Petřík, Košec. ŽK: Papoušek - Kulig, Dvořák, Petrouš. Diváci: 9150.

Sparta: Poštulka - Mynář, Abanda, J. Novotný, Labant - Papoušek (66. Lazzaro), Jarošík, Hašek, Koloušek - Jun (83. Horňák), Obajdin.

Bohemians: Čontofalský - Valenta - Petrouš, Janáček, Mareš - Kisel, Dvořák (80. Činčala), Baláž, Kulig (80. Palát) - Matuszny, Šírl. Tepličtí fotbalisté porazili v utkání 25. ligového kola Plzeň 5:1 po poločase 2:0.

Branky: 6. Vachoušek, 45. Frýdek, 70. Semeník, 73. Kolomazník, 90. Doležal - 75. Zapoměl. Rozhodčí: Dvořáček - Kašný, Hranický. ŽK: Voříšek, Verbíř, Semeník - Zapoměl, Švejnoha, J. Novák, Pěchoušek. Diváci: 4735.

Teplice: Havel - Frťala - Rampáček, Rada - Kolomazník (85. Doležal), Frýdek (72. Leitner), Fousek, Voříšek, Kukol - Verbíř, Vachoušek (52. Semeník).

Plzeň: Šilhavý (46. Chrijenko) - Horák, Vomáčka, D. Novák - Pleško, J. Novák (79. Chaloupka), Švejnoha, Zapoměl, Marek (29. Pěchouček) - Šedivec, Smíšek.

Branky: 6. a 53. Hapal, 34. Kovář z pen. - 2. Soldán z pen, 84. Veselý. Rozhodčí: Marada - Tulinger, Talpa. ŽK: Bureš - Abrahám, Soldán. Diváci: 7563.

Olomouc: Bureš - Kučera, Kovář, Rozehnal - Špiláček, Kováč, Siegl (62. Mucha), Urbánek - Vlček, Hapal (75. Rojka), Kobylík (89. Kotrys).

Synot: Drobisz - Soldán - Abrahám (67. Kopačka), Homér, Veselý - Hlahůlek, Vajda (75. Kowalík), Němčický, Polách - Malár, Míl.

Branky: 8. Zákostelský, 78. Gedeon z pen. Rozhodčí: Beneš - Pokorný, Bouše. ŽK: Seman - Gedeon, Devátý, Bureš, Pazdera, Velkoborský, Sýkora, Zákostelský. Diváci: 3390.

Jablonec: Lovasík - Laštovka, Petráš, Hübschman, Flachbart - Čížek, Homola, Jirousek (46. Mašek), Weber (73. Slezák) - Seman, Vodehnal (79. Pavlík).

Blšany: Čech - Vorel, Tichota, Drobný, Jirásek (60. Zbožínek) - Devátý (46. Pazdera), Gedeon, Velkoborský, Bureš - Zákostelský, Sourada (75. Sýkora). Fotbalisté Baníku Ostrava prohráli v utkání 25. ligového kola na domácím hřišti s Libercem 0:1 a zkomplikovali si boj o záchranu. Vítězný gól Liberce dal už ve druhé minutě Nezmar.

Branka: 2. Nezmar. Rozhodčí: Bejlek - Ondo, Matějek. ŽK: Drozd, Špilár, Lukeš - Michalík, Killar, Neumann, Lukáš, Štajner. Diváci: 2550.

Ostrava: Baránek - Dvorník - Bolf, Drozd - Veselý, Németh, Špilár, Lukeš (84. Kubica), Červenka (63. Žůrek) - Proházska (58. Kiša), Baroš.

Liberec: Kinský - Lukáš, Lexa, Killar - Holeňák (56. Janů), Michalík, Langer, Neumann (81. Čapek) - Štajner, Baffour (75. Divecký), Nezmar. Fotbalisté Brna prohráli v utkání 25. kola první ligy se Slavií 0:2. Obě branky pražského týmu vstřelili střídající hráči: v 78. minutě otevřel skóre Zelenka a v závěru zvýšil náskok Slavie bývalý brněnský útočník Švancara.

Branky: 78. Zelenka, 88. Švancara. Rozhodčí: Hábl - Vodička, Pospíšil. ŽK: Návrat, Kroupa - Šuškavčevič, T. Došek. Diváci: 9400.

Brno: Přibyl - Zúbek - Šlachta, Palinek - Baštař, Návrat (86. Křap), Jiříkovský, Polák, Zbončák - Pacanda, Hošťálek (73. Kroupa).

Slavia Praha: Černý - Müller - Šuškavčevič, Sankovič - L. Došek, Ulich (46. Skála), Dostálek, Kuchař, Sedláček - Kuka (67. Zelenka), T. Došek (78. Švancara). Fotbalisté Viktorie Žižkov porazili v utkání 25. kola první ligy České Budějovice 2:0. V 15. minutě otevřel skóre kapitán Aleš Pikl a výhru domácím pojistil pět minut před koncem Michal Pospíšil.

Branky: 15. Pikl, 85. M. Pospíšil. Rozhodčí: Vidlák - Hanovský, Kovařík. ŽK: Buryán (Žižkov). Diváci: 2329.

Žižkov: Pižanowski - Buryán, Mlejnský, Hunal, Mikulík - Chihuri, Sabou, Pikl (31. Šebesta, 80. Janoušek), Šmarda - M. Pospíšil, Stracený.

České Budějovice: Drobný - J. Pospíšil - Marek, Penner - Plocek, Opravil (46. Vozábal), Sivok, Leština, I. Svoboda - Klinka (80. Pecka), Lafata (69. Slezák).

Tabulka po 25. kole: 1. Sparta 60, 2. Olomouc 44, 3. Příbram 41, 4. Žižkov 41, 5. Slavia 40, 6. Teplice 39, 7. Liberec 38, 8. Drnovice 34, 9. Synot 30, 10. Bohemians 30, 11. Blšany 29, 12. Jablonec 29, 13. Brno 26, 14. Ostrava 26, 15. Č. Budějovice 22, 16. Plzeň 15

Vladimír Vokál Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít