Žižkov se po týdnu vrátil do čela

Viktoria Žižkov se po včerejším zaváhání Sparty vrátila do čela fotbalové Gambrinus ligy, i když její vítězství nad fotbalisty ze Starého Města nebylo úplně přesvědčivé. O třech bodech pro Viktoriány rozhodla branka z penalty v poslední minutě prvního poločasu. Drnovice ukončily sérii devíti zápasů bez vítězství výhrou nad Bohemians 2:0. Úlohu favorita potvrdil až v 90. minutě zápasu Liberec, který vyhrál v Opavě těsně 2:1. V boji týmů tápajících na spodních příčkách tabulky byla úspěšnější Olomouc. Blšany totiž dokázaly odpovědět pouze na první gól Sigmy a prohrály 1:3. Tři body si z východu Čech veze Baník Ostrava, který vyhrál v Hradci Králové 3:1.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Jan Rosenauer

FK Drnovice - Bohemians Praha 2:0 (0:0) 79. Pergl, 90. Tuma

Viktoria Žižkov - Synot 1:0 (1:0) 45. Pikl z pen.

Slezský FC Opava - Slovan Liberec 1:2 (1:0) 20. Šlachta - 64. Zbončák, 90. Nezmar

FK Jablonec - SA Brno 0:2 (0:0) 50. Došek, 57. Valnoha

Olomouc - Blšany 3:1 (2:1) 8. a 54. Reiter, 35. Mucha - 14. Šelicha

Hradec Králové - Ostrava 1:3 53. Kříž - 8. Prohászka, 16. Látal z pen., 84. Žůrek; ČK: 78. Homoláč - 90. Bolf