GL: Sparta přehrála Slovácko 4:1 a minimálně do soboty povede ligu o pět bodů

Fotbalisté Sparty zvítězili v předehrávce 9. kola Gambrinus ligy nad týmem Slovácka 4:1 a potvrdili své vedení v tabulce. To bude minimálně do soboty pětibodové. O páteční tříbodový zisk Pražanů se zasloužili čtyři různí góloví střelci, na straně Slovácka se prosadil pouze Kerbr.

Fotbalisté Sparty se radují z jedné ze čtyř tref do sítě Slovácka během utkání 9. kola Gambrinus ligy | Zdroj: ČTK

Sparťané moc dobře věděli, co je potřeba udělat pro navýšení bodového náskoku před druhou Plzní, a v samém úvodu duelu evidentně potvrzovali roli favorita. Hned ve 2. minutě se dostal do velké příležitosti Ladislav Krejčí, skóre se ale ještě neměnilo.

Stalo se tak o tři minuty později, kdy se z podobné pozice jako chvíli před tím zakončující Krejčí prosadil Josef Hušbauer. Letenský záložník se v souboji s brankářem Melichárkem nezmýlil a poslal Spartu do vedení.

Ve 14. minutě byl rozdíl mezi oběma soupeři dvoubrankový. Kadeřábek centroval z pravé strany a přizvednutý míč jedním z hostujících obránců uklidil do brány netradičně hlavou zakončující Krejčí.

Až za stavu 2:0 pro domácí se začalo do ofenzivy zapojovat také Slovácko, které bylo nejblíže vstřelení branky po pokusu Daníčka, mladý záložník ale trefil pouze břevno Vaclíkovy brány. Sparťané se v tu chvíli stáhli více do obrany a k soupeřově brance se dostávali spíše z rychlých protiútoků.

Kerbrův gól Spartu nezlomil

Napínavějším udělal zápas na začátku druhé půle Milan Kerbr, který se prosadil po závaru v pokutovém území Sparty a dostal Slovácko na dostřel favorizovaného soupeře – 1:2.

V dalším průběhu utkání měli po neproměněných šancích hlavu v dlaních záložník Slovácka Volešák i domácí kapitán Lafata, ani jeden z nich totiž nevyužil velké gólové příležitosti. Mrzet to mohlo především hosty, v 81. minutě totiž vrátil svěřencům kouče Lavičky dvoubrankové vedení stoper Brabec.

Sparťanské vítězství později ještě navýšil střídající Roman Bednář, který si vychutnal gólmana Melichárka, přidal čtvrtý gól vedoucího celku soutěže a definitivně rozhodl o výhře svého mužstva.

Vicemistr posledních tří sezony nejvyšší domácí soutěže pátečním vítězstvím zvýšil vedení v čele ligové tabulky na pět bodů, druhá Plzeň má však sobotní zápas s pražskou Duklou k dobru.

9. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 4:1 (2:0)
Branky: 5. Hušbauer, 14. Krejčí, 81. Brabec, 87. Bednář - 51. Kerbr. Rozhodčí: Jech - Urban, Pilný. ŽK: Hušbauer - Daníček, Rada. Diváci: 6612.

Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Vácha, Vacek (86. Konaté) - Dočkal (80. Matějovský), Hušbauer, Krejčí - Lafata (83. Bednář). Trenér: Lavička.
Slovácko: Melichárek - Mezlík, Košút, Rada, Reinberk - Daníček - Volešák, Valenta, Havlík (71. Trávník), Kerbr - Ondřejka. Trenér: Habanec.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít