Body Eliáše a Jágra New Jersey k bodům proti Pittsburghu nepomohly

Ani body Jaromíra Jágra a Patrika Eliáše nestačily hokejistům New Jersey k výhře v NHL. Ďáblové s Pittsburghem prohráli 2:3, Eliáš dal jeden gól, Jágr si připsal asistenci a v bodování Čechů v zámořské soutěži je třetí za Hudlerem a Krejčím.

Hokejistům New Jersey Devils se v úvodu nového ročníku NHL nedaří. Na zleva: Bryce Salvador, Marek Židlický, Jaromír Jágr a Dainius Zubrus | Zdroj: ČTK

Ďáblům nevyšel vstup do zápasu a v 15. minutě prohrávali v Pittsburghu 0:3. Na začátku druhé třetiny ale Patrik Eliáš tečoval do branky střelu Volčenkova a za dalších 56 sekund snížil už na 2:3 Zubrus, který dorazil Jágrovu střelu.

Od 25. minuty už ale gól nepadl a velkou zásluhu na to měl brankář Pittsburghu Marc-Andre Fleury. Ten si připsal 37 úspěšných zákroků a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

V dalších nočních zápasech NHL vyhrál Vancouver nad Edmontonem 4:0 a v dramatickém zápase mezi Floridou a Washingtonem byli po dvaceti odjetých nájezdech š´tastnější domácí Panteři.

Výsledky NHL
Pittsburgh - New Jersey 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)
Branky: 1. Dupuis, 8. Conner, 15. Megna - 24. Eliáš, 25. Zubrus (Jágr)
Střely na branku: 23:39

Vancouver - Edmonton 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 29. D. Sedin, 43. Kassian, 47. Higgins, 60. Weise
Střely na branku: 40:19. Diváci

Florida - Washington 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 23. Olsen, 38. Barkov, rozhodující sam. nájezd Kopecký - 37. Bäckström, 40. Ward
Střely na branku: 41:25

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít