České brankáře trápí na mistrovství světa zranění, Pavelec už ale trénoval

Trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik má ve Stockholmu starosti kvůli zdravotnímu stavu gólmanů. Ondřej Pavelec je zraněný, má potíže s kotníkem, v péči lékařů skončil i Alexander Salák. A Jakub Kovář, kterého Hadamczik dodatečně povolal do týmu, měl zase ještě před několika dna hnisavou angínu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankáři Alexander Salák (vlevo) a Pavel Francouz 1. května v hale Globen ve Stockholmu na prvním tréninku české hokejové reprezentace po příletu do dějiště hokejového mistrovství světa. | Zdroj: ČTK

Zpráva o zdravotních problémech Ondřeje Pavelce přišla jako první a notně vyděsila české fanoušky. O stavu gólmana Winnipegu se dlouho jen spekulovalo. Poslední hodiny však vnesly do celé záležitosti jasno.

„Už je docela v pořádku, podvrtnul si kotník a měl zánět šlach za zevním kotníkem. Rehabilitovali jsme ho, dávali jsme mu protizánětlivé léky s tím, že jsme se včera s docentem Pavlem Kolářem domluvili, že mu píchneme plazmu do šlachového obalu. Dneska se cítí dobře a šel na led,“ hodnotil situaci doktor Radek Holibka.

Gólman Salák bude proti Švýcarsku chytat i se zlomeným prstem

Číst článek

Význam aplikace plazmy při léčbě poraněného kotníku je podle jeho slov značná. Jednak působí hojivě a pak také protizánětlivě. Zánět, který ve šlaše přetrvával, by se měl po aplikaci plazmy zklidnit. Otázkou je, kdy původně uvažovaná česká jednička bude zcela fit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se zraněním se na mistrovství světa potýkají Ondřej Pavelec i Alexander Salák

„Léčíme ho už pátý den, takže myslím, že po aplikaci plazmy by se to během jednoho dne mělo zcela zklidnit. Měl by být v pořádku.“

Jenže zdravotní problémy provází také muže, který dosavadní dva zápasy české reprezentace na mistrovství světa odchytal - Alexandra Saláka.

„Má zlomený konečný článek čtvrtého prstu, což se mu stalo před zápasem se Švédy. Před zápasem měl docela výrazné bolesti, celý prst měl oteklý. Přímo do zlomeniny jsem mu aplikoval mezokain, třetinu a půl to bylo dobré, pak když anestetikum odeznělo, bolesti se vrátily, ale utkání dochytal.“

Češi narazí na MS na Švýcarsko, přemožitele Švédska i Kanady

Číst článek

Prst ale po utkání s ohledem na zátěž otekl. Salák tak dostal na prst protizánětlivé bahno, které otok zmenšilo. Dnes už podle slov Radka Holibky vypadá Salákův prst daleko lépe a pro večerní zápas se Švýcarskem by měl být připraven nastoupit v plné zbroji. Samozřejmě pod dohledem lékařů české hokejové reprezentace.

„Jediné, jak mu můžeme pomoct, je to, že mu do místa zlomeniny znovu aplikujeme anestetikum, tím by se mu znovu dočasně odstranila bolest,“ poodhalil lékařské tajemství Radek Holibka.

Velmi aktivně napadají a dřou, říká o Švýcarech obránce Šmíd

Číst článek

Zápas Česko - Švýcarsko začíná v 16 hodin a 15 minut. Z první a druhé třetiny nabídne Radiožurnál aktuální vstupy, třetí dějství pak celé v přímé reportáži.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme