Pavel Kolář

Pavel Kolář v textech na iROZHLASU

| ČTK |Zprávy z domova

Exšéf kriminalistického ústavu zůstane zatím bez trestu. Případ má vyřešit ministerstvo vnitra, řekl soud

Případ bývalého šéfa Kriminalistického ústavu Pavla Koláře, který čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli dopravní nehodě podřízeného, by mělo řešit ministerstvo vnitra. Podle rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 1 sice Kolářovo jednání znaky přečinu naplnilo, nebylo by ale na místě uložit mu trest. Vnitro by mělo posoudit, zda se jedná o kárné provinění. Žalobce s usnesením nesouhlasí, podal proti němu stížnost, případem se proto bude zabývat ještě odvolací pražský městský soud.

|Hana Mazancová |Zprávy z domova

Naivně jsem chtěl rozhodnout spravedlivě, hájí se obžalovaný exšéf kriminalistického ústavu

Cítím se nevinný. Zhruba takto se u soudu hájil bývalý šéf kriminalistického ústavu Pavel Kolář. Podle obžaloby chtěl zvýhodnit svého tehdejšího náměstka při řešení dopravní nehody. Kolář se u soudu k celému incidentu vyjádřil vůbec poprvé a tvrdil, že nic takového neměl v úmyslu. "Naivně jsem chtěl rozhodnout spravedlivě," uvedl v soudní ohrádce.

|Radek Kedroň, Hana Mazancová |Zprávy z domova

Státní zástupce obžaloval exšéfa kriminalistického ústavu. I přes obvinění zůstává ve funkci náměstka

Státní zástupce podal obžalobu na bývalého ředitele Kriminalistického ústavu Praha Pavla Koláře. Podle generální inspekce zneužil své pravomoci, když svého tehdejšího náměstka nepotrestal za dopravní nehodu. Trestní stíhání Koláře, který v současné době působí na ústavu jako náměstek, ale policejnímu vedení nevadí. Ve funkci i přes obvinění zůstává dál.

|Stanislav Zbyněk, Marek Augustin |LOH 2016 Rio de Janeiro

Jsme připraveni, zdravotnický servis bude vynikající, říká o olympiádě fyzioterapeut Kolář

Když přijdou bolístky, snaží se k němu dostat snad každý domácí sportovec. Jeho citlivé ruce ale získaly důvěru i u takových velikánů, jako je tenista Novak Djoković. Už 20 let těží z umu profesora Pavla Koláře i česká olympijská výprava a v období různých obav z brazilských zdravotních nástrah je právě slovo vyhlášeného fyzioterapeuta pro mnohé reprezentanty zárukou, proč se nebát vydat do Ria.

|Martin Charvát, Tereza Jelínková |Ostatní sporty

Na případné zdravotní problémy sportovců má vliv i špatná postura

Pět měsíců trvalo, než se fotbalista Tomáš Rosický vyléčil z na první poslech banálního zranění - nakopnuté Achillovy šlachy. Přitom už od září tvrdil trenér Arsenalu Arsene Wenger, že český záložník bude za pár dní schopný hrát. Jenže Rosický evidentně patří k těm sportovcům, kteří každé zranění léčí aspoň dvakrát tak dlouho.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Není to nic vážného, říká k problémům s lýtkem kapitán Rosický

Tomáš Rosický má problémy s lýtkem a neodcestoval s národním fotbalovým týmem na soustředění do Rakouska. Tohle souvětí zní osmnáct dnů před začátkem evropského šampionátu zlověstně. Ale zasazeno do širších souvislostí není situace tak vážná a reprezentační trenér Michal Bílek nového kapitána ani tvůrce hry hledat nemusí, i když to provizorně pro jistotu udělal.

|Alena Benešová, Michal Jurman |Ostatní sporty

Centrum pohybové medicíny má pomoci nejen olympionikům

Tři měsíce zbývají do zahájení letních olympijských her v Londýně. Sportovci, kteří už se do Londýna nominovali, mají teď k dobru ještě jednu pozitivní zprávu. Pokud by jim cestu za olympijským snem zkřížilo na poslední chvíli nějaké zranění, mají se nově kam obrátit. Nejen pro ně totiž začalo v Praze-Chodově fungovat zcela nové Centrum pohybové medicíny.