Chicago bodovalo v NHL i zásluhou Rozsívala také v 19 utkání, prodlužuje rekordní sérii

Hokejisté Chicaga bodovali v tomto ročníku NHL v každém utkání, když naposledy porazili Edmonton 3:2 v prodloužení a protáhli rekordní sérii už na devatenáct zápasů. Dvěma asistencemi se na výhře podílel Michal Rozsíval.

Marian Hossa překonává edmontonského gólmana Chabibulina a rozhoduje o výhře Chicaga | Zdroj: Reuters

Pro českého obránce to byla šestá a sedmá branková asistence v této sezoně, na první gól stále čeká. Jako defenzivního hráče ho ale musí těšit bilance +/-, ve které je na kladné hodnotě devět.

Rozsíval strávil na ledě proti Edmontonu 20 minut a byl i u rozhodujícího gólu v prodloužení, o který se postaral Marián Hossa. Chicago tak stále zůstává jasně nejlepším týmem celé NHL.

Výrazně vidět je v této sezoně Jakub Voráček z Philadelphie. Proti Torontu se podílel na obou gólech Flyers, když u prvního asistoval a druhým sám dal. V 52. minutě snižoval na 2:3, hosté už ale vyrovnaní nepřipustili, navíc ještě výhru potvrdili trefou do prázdné branky.

Jaromír Jágr se tentokrát neprosadil a Dallas prohrál v Nashvillu 4:5 v prodloužení. Jednu brankovou přihrávku zaznamenal v domácím dresu Martin Erat.

NHL:
Philadelphia - Toronto 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 38. Hartnell (Voráček), 52. Voráček - 18. Kessel, 36. Kuljomin, 48. Grabovskij, 60. McClement. Střely na branku: 25:22. Diváci: 19 645.

Ottawa - Montreal 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 27. Dziurzynski, rozh. nájezd Regin - 40. Markov. Střely na branku: 24:45. Diváci: 19 218.

Chicago - Edmonton 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 6. P. Kane, 43. Stalberg (Rozsíval), 62. Hossa (Rozsíval) - 5. Petry, 35. Jakupov. Střely na branku: 34:19. Diváci: 21 127.

Nashville - Dallas 5:4 v prodl. (1:0, 2:4, 1:0 - 1:0)
Branky: 24. a 61. Josi, 14. C. Smith, 34. Hornqvist (Erat), 49. Fisher - 22. Fraser, 22. R. Smith, 28. Fiddler, 30. Eriksson. Střely na branku: 31:24. Diváci: 17 113.

Los Angeles - Anaheim 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)
Branky: 24. Penner, 38. Brown, 45. Vojnov, 47. Muzzin, 60. J. Carter - 21. Cogliano, 26. S. Koivu. Střely na branku: 25:26. Diváci: 18 118.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít