Slavní Bruins jsou v Praze. Chára už město nepoznává

Do Prahy dorazil jeden z nejslavnějších klubů hokejové historie a jeden ze zakladatelů NHL, Boston Bruins. Už zítra ho v přátelském duelu vyzve Liberec, o víkendu se pak Medvědi v úvodním utkání nové sezony NHL střetnou v O2 Areně s Phoenixem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeno Chára | Foto: Miroslav Konvalina

Spoléhat budou na své tradiční opory: Čecha Davida Krejčího a slovenského kapitána Zdena Cháru.

Pro oba je výlet do Čech vítaným zpestřením, po němž budou až do dubna nebo května na svá utkání cestovat jen po Spojených státech a Kanadě. Mimo jiné i proto, že budou na dosah pro rodinu a kamarády, kteří je touží vidět v ostrém zápase.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Jana Suchana o příjezdu hokejistů Bostonu do Prahy

„Přijede mi asi dvacet lidí, ale až na zápasy, protože to sem mají přes tři hodiny jízdy. Přijedou tedy až na sobotu a neděli,“ prozradil David Krejčí, který pochází z moravského Šternberku. Už cestou z letiště se na něj prý jeho zámořští spoluhráči obraceli jako na průvodce s mnohými dotazy.

„No, ptali se hodně. Ale to si necháme mezi náma klukama,“ smál se český reprezentant.

Větším odborníkem na pražské reálie než David Krejčí je ale stejně asi Zdeno Chára, který v osmnácti letech strávil sezonu ve Spartě a v dobrém na to vzpomíná:

Chára: Lidé mi tu důvěřovali

„Lidé mi tu důvěřovali. Věřili, že hokej můžu hrát. Dali mi velkou motivaci a podporu. Byl jsem velmi vděčný, že jsem mohl hrát za dorost a trénovat s A mužstvem.“

Jenže během cesty autobusem z letiště do centra, kde jsou hokejisté Bostonu ubytovaní, si žádného známého místa nevšiml:

„V 95 roce to všechno vypadalo trochu jinak. Neměl jsem ani auto a jezdil jsem tramvají a metrem. Skoro nic z toho, jsem si nezapamatoval.“

Tak snad aby si Bruins raději objednali profesionálního průvodce.

Jan Suchan, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme