Zlínský hokejový centr Petr Leška odehraje 1000. extraligové utkání

Doposud se metou 1000 odehraných extraligových utkání mohli pochlubit tři hokejisté - František Ptáček, Josef Řezníček a Jan Peterek. Dnes večer se k nim přidá zlínský centr Petr Leška. Sedmatřicetiletý král finálních přihrávek odehraje tisící duel proti Litvínovu. A aby těch kulatin nebylo málo, utkání začne s osmistovkou nasbíraných kanadských bodů v české nejvyšší soutěži.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Leška odehraje tisící utkání v extralize

Petr Leška odehraje tisící utkání v extralize | Foto: Pavel Sedláček

Sportovní Zlín Leškovým jubileem žije. Je tu ale jedna výjimka, a sice samotný oslavenec. S bravurou dostojí pověsti flegmatika.

„Určitě nervózní nebudu před tím zápasem, protože pro mě osobně je to zápas jako každý jiný. Samozřejmě je to tisící zápas, ale já si myslím, že to je spíš pro novináře a pro lidi, co se zajímají o hokej, jako o kolo. Ale pro mě osobně to bude zápas s Litvínovem, který chceme vyhrát,“ usmívá se Leška.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Leška bere 1000. zápas v hokejové extralize jako každý jiný, ale jubileum ho těší

Nicméně ho možná trošičku rozhodí, až před utkáním dostane dárky od vedení Zlína, například památeční dres či dárek tekutý, jak prozrazuje jednatel klubu Patrik Kamas.

„Máme pro něj připraveno víno, které má Petr rád, a myslíme si, že tak, jak on zraje s věkem, tak dobré víno je s věkem lepší.“

Svůj první extraligový zápas v roce 1995 se Slávií sice Petr Leška prohrál, ale jinak má za sebou hodně úspěchů. Ten největší není třeba připomínat. Psal se rok 2004…

„To je samozřejmě titul, který jsme ve Zlíně získali. Hrozně rádi na to s klukama vzpomínáme. Rádi bychom to zažili ještě jednou,“ přeje si Petr Leška.

Pokud si myslíte, že hokejista jménem Leška ve Zlíně nemůže hrát třeba za deset či patnáct let, pozor! Oba Petrovi synové, dvanáctiletý Kristián i sedmiletý Ondřej, už střílejí góly za zlínské žáky.

Pavel Sedláček, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme