Abraham odlétá do USA, poprvé si vyzkouší okruh v Laguna Seca

Normálně mívá Karel Abraham v tuto dobu volno. Mezi včera odjetým závodem mistrovství světa silničních motocyklů na Sachsenringu a srpnovou Velkou cenou v Brně totiž žádný další závod není. Alespoň pro jezdce nižších kubatur. Ovšem závodníci královské třídy budou pracovat ještě tento víkend.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Abrahám | Foto: Motožurnál

Ovšem závodníci královské třídy budou pracovat ještě tento víkend. Na americké trati Laguna Seca si tak svou premiéru odbude i Karel Abraham. „Slyšel jsem od kluků, od dalších závodníků, že je to strašně těžké jet tam první rok. Je tam spousta slepých bodů. Nicméně jsem se tam byl párkrát podívat a trať se mi hrozně líbí. Takže se tam hodně těším a jsem zvědavý, jaká bude Laguna na GP.“

I když jednou už si český motocyklista trať projel. „Na skútru.“ Což je samozřejmě něco úplně jiného. A co nějaká příprava na počítači? Vždyť existuje počítačová hra, na které je možné projet si jednotlivé tratě na motocyklu třídy MotoGP.

Přehrát

00:00 / 00:00

Abraham odlétá do USA, poprvé si vyzkouší okruh v Laguna Seca

„Určitě jsem si to asi zkoušel párkrát projet, ale to jakoby není reálné. Necítím tam hrby, necítím, jak motorka odskakuje, co dělá. Nastavení tam sice jde nějaké dělat, jenomže to abych si sebou vzal ještě mechanika, aby mi nastavoval Playstation. To by asi bylo divné! To jsem si nezkoušel pořádně,“ konstatuje Abraham.

Nezbývá než se tedy na novou trať připravit až na místě. Karel Abraham odlétá do San Francisca zítra, takže by měl mít dost času na aklimatizaci a seznámení se s tratí.

„Až tam přijedeme, tak půjdeme projít trať s ostatními mechaniky, protože bude určitě všechny zajímat, jak to vypadá. Budeme se o tom hodně bavit, budeme se muset hodně snažit. V těch prvních trénincích zvlášť, abychom to co nejrychleji okoukali a potom mohli nastavovat,“ konstatoval historicky první český jezdec v královské kubatuře MotoGP.

Abraham navíc k premiérové účasti na okruhu v Laguna Seca dodal. „Protože když třeba první trénink zkazím, nenastavíme nic, tak to je pro nás velké mínus. V Laguně, když tam přijedu, tak ho sice nezkazím, ale prostě to bude poprvé.“

Návrat do pohody

Americká trať je tedy zatím velká neznámá, přestože se 12. muž průběžného pořadí MotoGP netají přáním, vrátit se do pohody, se kterou na jaře okupoval druhou pětku startovního pole.

„Pro nás je vždycky obrovský úspěch, když uděláme ‘top ten‘, které se nám párkrát podařilo. Doufám, že se nám ještě podaří, i když poslední závody to nevyšlo. Assen, kde jsem spadl, což mě hodně, hodně štve ještě teď, když si na to vzpomenu. Protože to mohl být, nechci to říct nějak blbě, ale to bylo do desítky skoro jisté, protože tam mi to fakt šlo i mě to bavilo. Tam mě to moc mrzí, protože to mohl být pěkný výsledek,“ říkal Karel Abraham.

A okomentoval i další dva závody. „Poslední Mugello, tam byl problém hodně ve mně. A tady jsme měli problémy přes celý víkend. Nechci to samozřejmě na nic shazovat, mohl jsem jet rychleji a lépe, nevyšlo to. Dvanácté místo není špatné, ale mohlo to být lepší.“

Ale lepší to prý bude letos v polovině srpna v Brně. „Brno bude dobré letos. Loni jsem říkal, že bych se na to nejraději díval z tribuny. A dopadlo to tak!“ Necháme se překvapit.

Eva Kézrová, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme