Basketbalisté Nymburka přehráli v Evropském poháru Ostende 73:51

Úspěšný večer mají za sebou týmy reprezentující český basketbal v evropských soutěžích. Po vítězství hráček IMOSu Brno v Eurolize zvládli svůj zápas také basketbalisté Nymburka, kteří přehráli v rámci EuroCupu belgické ULEB Ostende 73:51. Český mistr tak stále živí šanci na postup ze základní skupiny.

Utkání 6. kola skupiny A Evropského poháru basketbalistů: ČEZ Basketball Nymburk - Ostende, 20. listopadu v Praze. Zleva Rašid Mahalbašić z Nymburku (vpředu) a Andrija Stipanovic z Ostende. | Zdroj: ČTK

Velkou ztrátou byla pro Ostende absence Ryana Thompsona, který se v prvním vzájemném duelu s Nymburkem blýskl 19 body. Tentokrát však americký basketbalista v sestavě belgického mužstva chyběl kvůli zranění hlavy.

Nymburští, vědomi si důležitosti zápasu, začali středeční utkání hrané v pražské Tipsport Aréně nervózně. Velké problémy dělalo domácím především polské křídlo Mateusz Ponitka, ještě během první čtvrtiny se ale Středočeši dostali z herních potíží a také díky úspěšným tříbodovým pokusům Dylana Page získali pětibodový náskok.

00:00 / 00:00

Reportér Michal Jurman shrnuje utkání EuroCupu mezi basketbalisty Nymburka a Ostende

Podobný rozdíl ve skóre vydržel do druhé čtvrtiny, ve které domácí začali belgického mistra přehrávat. Svěřenci kouče Kemzury se dokázali vyvarovat zbytečných ztrát a na základě přesné hry si do poločasu vypracovali vedení 36:29.

Nymburk nevypadl z koncentrace ani po přestávce, naopak svůj náskok ještě navyšoval. Třetí část hry nejspíš definitivně rozhodla o tom, který z týmů bude po utkání šťastnějším. Před poslední čtvrtinou vedli Středočeši suverénně 54:34 a bylo jasné, že pokud výrazně nepoleví, v utkání zvítězí.

Žádné komplikace už domácí nepřipustili, závěr klání si pohlídali a nakonec zvítězili jednoznačně 73:51. Díky středečnímu triumfu mají nymburští basketbalisté stále šanci na postup ze základní skupiny Evropského poháru. V tabulce skupiny A patří českému mužstvu třetí příčka zaručující postup do další fáze soutěže.

Evropský pohár basketbalistů - 6. kolo:

Skupina A:

ČEZ Basketball Nymburk - Ostende 73:51 (20:15, 36:29, 54:34)
Nejvíce bodů: Mahalbašič 15, Simmons 13, Page 12, Ilievski 9 - Ponitka 18, Stipanovič 14, Serron 8. Rozhodčí: Ziemblicki (Pol.), Petek (Slovin.), Putěnko (Rus.). Fauly: 19:19. Trestné hody: 14/11 - 15/10. Trojky: 10:1. Diváci: 1450.