Házenkáři Plzně můžou v Lovosicích ukončit finále a získat mistrovský titul

Finále extraligy házenkářů je zatím poměrně jednostrannou záležitostí. Úřadující mistr z Plzně totiž dokonale využil domácího prostředí a vyhrál oba zápasy. Ten dnešní 26:18 a od titulu ho dělí jedno vítězství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finále extraligy házenkářů Plzeň - Lovosice. Milan Škvařil z Plzně střílí přes lovosickou obranu. | Zdroj: ČTK

„Kdybyste mi řekli, že obě utkání ve finále doma s Lovosicemi vyhrajeme o osm, tak bych tomu nevěřil,“ říkal naprosto spokojený plzeňský trenér Martin Šetlík.

Talent toho Lovosicím moc nedovolil, opět se rychle dostal do vedení, a to si udržoval. I když ve druhé půli už náskok západočeského týmu tolik nenarůstal.

„Už se tak nějak všichni podvědomě šetřili. Hodně se protočila sestava a náš tlak nebyl takový, jaký by měl být. Chtěl jsem, aby se všichni hráči dostali do finálové série a teď k tomu byla příležitost. Nikdy nevíme, jak se to bude vyvíjet, tak aby mě každý něco odehráno,“ myslí kouč Plzně Martin Šetlík už na další pokračování série.

Přehrát

00:00 / 00:00

Házenkáři Plzně vyhráli oba domácí zápasy a v dalším utkání na palubovce Lovosic můžou rozhodnout o zisku titulu

Lovosice totiž za stejné situace dokázaly nakonec otočit semifinále proti Brnu. Hráči Talentu ale nechtějí něco takového připustit.

„Určitě budou bojovat, aby nějaký zápas uhráli. Jsem ale překvapený z našeho mančaftu, jak šlape. Kluci podávají fantastické výkony a je vidět, že všichni jdeme za stejným cílem. Je to neskutečná síla a je těžké se proti tomu prosadit,“ říká Milan Škvařil.

I ze slov nejlepšího střelce druhého zápasu je slyšet, v jaké pohodě Plzeň je. Trenér Martin Šetlík ale zatím rozhodně druhý titul po sobě ještě neslaví.

„Prostě to bude řež. Bude to tvrdý, na hraně a nebude to jednoduchý, jako v Plzni. Budou doma, požene je publikum a budou se chtít vrátit,“ varuje plzeňský kouč a dodává ještě jednu důležitou věc.

„Asi všichni máme v paměti, že jsme to v Lovosicích vloni ukončili. I to si myslím, že by mohl být problém. Abychom moc nechtěli a neotočilo se to proti nám. Abychom to zvládli v hlavě,“ říká trenér házenkářů Plzně Martina Šetlík.

Třetí a možná poslední zápas finálové série se odehraje příští sobotu v Lovosicích.

Mirko Vasić, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme