Na obhajobu titulu se necítím, říká před startem MS slalomář Hradilek

Mistr světa ve vodním slalomu Vavřinec Hradilek. Tohle spojení platí skoro přesně rok, za pár dní už ale bude pravděpodobně potřeba doplnit slůvkem „bývalý". Populární kajakář má za sebou zvláštní sezonu s nepříjemným zraněním a minimem odjetých závodů. Proto se na obhajobu titulu ve Spojených státech příliš necítí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vavřinec Hradilek | Zdroj: ČTK

„Tím, čím jsem si prošel, nebylo zrovna optimální. Teď jsem sice dobře a hodně trénoval, ale na obhajobu se rozhodně necítím,“ říká Vavřinec Hradilek, který ví, že nemá cenu se kvůli promaroděné sezoně stresovat.

I když i sám teď v Deep Creeku vidí, že porovnání s ostatními kajakáři pro něj nevyznívá úplně příznivě. „Nejsem na tom tak dobře, jak bych sám chtěl. Závod je ale úplně o něčem jiném, je důležité se na jednu jízdu dobře připravit v hlavě. Myslím hlavně tu semifinálovou,“ podotýká Hradilek.

Přehrát

00:00 / 00:00

S kajakářem Vavřincem Hradilkem mluvil před startem MS ve Spojených státech Jan Suchan

Vyhřezlá ploténka a následná více než dvouměsíční závodní pauza ambice stříbrného olympijského medailisty notně srazily.

Když mluví o semifinálové jízdě, znamená to, že se chce především dostat mezi nejlepší desítku kajakářů. Dobrou zprávou aspoň je, že momentálně Hradilka nic netrápí. „Zdravotně jsem na tom dobře, nemám žádný větší problém. Důležité je, že krk drží. Na vodě se po téhle stránce cítím v pohodě,“ prozrazuje 27letý kajakář.

Ale aby těch pozitivních zpráv nebylo příliš, tak trať v americkém Deep Creeku se sice Hradilkovi relativně líbí, ale nesedí mu.

„Už před závodem si troufám říct, že tohle není budoucnost, jakou bych si u tohohle sportu představoval. Trať je hodně dlouhá, pro diváka i závodníka je lepší, když je trať kratší a víc to odsýpá. Můžu do toho dát víc energie,“ podotýká Hradilek, jemuž delší a fyzicky náročnější tratě obecně nevyhovují tolik, jako technické tratě.

Český kajakář vstoupí ve Spojených státech do mistrovství světa kvalifikačními jízdami už ve čtvrtek. Pokud v nich uspěje, čeká ho v pátek semifinále, případné finále a boj o zázrak v podobě obhajoby zlaté medaile připadá na sobotu.

Jan Suchan, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme