Biatlonovým reprezentacím hrála na slavnostním zahájení MS cimbálovka

Výstřel znamená ve sportu tradiční znamení začátku. Dnes pošle startérova pistole na trať biatlonistky, které obstarají první dva úseky závodu smíšených štafet na mistrovství světa v biatlonu. Večerní slavnostní zahájení oživila netradičně cimbálovka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nástup české výpravy na slavnostním zahájení biatlonového MS

Nástup české výpravy na slavnostním zahájení biatlonového MS | Zdroj: ČTK

Čínská výprava se vydala na slavnostní defilé a její oblíbenou melodii hrála cimbálovka pod vedením kapelníka Dalibora Štrunce. V Novém Městě na Moravě budou závodit také exotické země, jakou je třeba i Austrálie a její reprezentaci hrála kapela Cimbal Classic píseň Waltzing Matilda.

Pro český tým vybral kapelník Dalibor Štrunc známou píseň z pohádky Obušku z pytle ven, kterou tam zpíval Ladislav Pešek. „Já s písničkou jdu jako ptáček, je písnička do pochodu, která by mohla naznačit, že by to mohli naši svým soupeřům sportovně nandat," říká kapelník Dalibor Štrunc.

Přehrát

00:00 / 00:00

Biatlonové MS bylo zahájeno a závodníky čeká první ostrý start

Jestli budou moci slavit čeští biatlonisté, se ukáže možná už dnes vpodvečer při závodu smíšených štafet. Vítězství už zaznamenali pořadatelé, když prezident IBU Anders Besseberg šampionát zahájil.

Tomáš Kohout, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme