Favoritům Turné čtyř můstků se v Oberstdorfu nedařilo, zklamání ale není na místě

Dva největší favorité Turné čtyř můstků v prvním závodu pohořeli. Gregoru Schlierenzauerovi ani Kamilu Stochovi se útok na přední příčky nepovedl. Na první pohled ani jednoho z nich nepovedený závod v Oberstdorfu nerozesmutnil, ale ten druhý už tak optimistický nebyl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gregor Schlierenzauer | Foto: Tomáš Kohout

Kamil Stoch je lídrem Světového poháru a má - nebo spíše měl - šanci jako teprve druhý Polák v historii vyhrát Turné čtyř můstků. V Oberstdorfu skončil třináctý, musí dohnat velkou ztrátu, ale pod můstkem se smál. Skutečně upřímně se smál. Smutek jako by se ho netýkal.

„Jo, protože nevidím důvod, proč bych měl být smutný. Dostal jsem lekci. Při prvním skoku jsem udělal nějaké chyby. Ale ten druhý byl jeden z nejlepších v sezóně a mám z něj opravdu radost.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Gregor Schlierenzauer ani Kamil Stoch v Oberstdorfu nepotvrdili roli největších favoritů Turné čtyř můstků

Rakušan Gregor Schlierenzauer vyhrál poslední dva ročníky Turné, ale v úvodním závodu toho nového byl devátý. V jeho případě až devátý. Nejdřív na sobě nedal se svým typickým 'cool' pohledem nic znát.

„Co se týká samotných skoků, bylo to opravdu dobré. Ale měl jsem trochu smůlu kvůli delšímu nájezdu a také na vítr. A to teď hraje ve skocích velkou roli, hlavně při odrazu. To je celé. Skoky byly dobré, takže s nimi jsem spokojený. To umístění mě samozřejmě mrzí, ale takové jsou skoky.“

To už se výraz ‚‘Mr. GS‘ měnil, už mu tuhly rysy. Možná ale ještě není proč se nervovat, před skokany jsou pořád ještě tři další závody. Kamil Stoch navíc také neskočil dobře.

„Samozřejmě, Kamil je ve velmi dobré formě, pořád vede Světový pohár. A když se kouknete do výsledků, uvidíte, co udělalo jaké nájezdové okno. V tom to je."

To ale není tak úplně pravda. Právě pohled do výsledků usvědčuje Schlierenzauera z toho, že se mu první skok nepovedl. A zklamání už jen tak tak zakrýval. A zatímco Schlierenzauer nepokračoval o volném dnešku se zbytkem týmu do Partenkirchenu, ale raději jel na skok k rodičům do Rakouska, usměvavý Polák Stoch se na další štace vyloženě těšil.

„Myslím, že tohle byl jediný můstek, který opravdu nemám rád. Další pro mě budou snazší a zábavnější, dodává Kamil Stoch.

Tomáš Kohout, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme