Moravec obsadil ve stíhacím závodě čtvrté místo. Z prvenství se těší Němec Peiffer

Biatlonista Ondřej Moravec vybojoval v závodě Světového poháru ve finském Kontiolahti čtvrté místo ve stíhačce. Český reprezentant sice nenazával na druhé místo ze sprintu, ale i tak vyrovnal svůj třetí nejlepší výsledek v probíhající sezoně. V dramatickém finiši si pro vítězství dojel Arnd Peiffer, jenž těsně udolal Rakušana Simona Edera. Lídr světového seriálu Martin Fourcade si díky pátému místu pojistil malý glóbus.

Ondřej Moravec na střelnici v Kontiolahti

Ondřej Moravec na střelnici v Kontiolahti | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Ondřej Moravec vyrazil do sobotního stíhacího závodu jako druhý s odstupem jedné vteřiny za vítězem sprintu Martinem Fourcadem.

Český biatlonista se na druhé příčce držel i po absolvování první střelecké položky, během které stejně jako v té době vedoucí Fourcade nechyboval.

00:00 / 00:00

Nebyl to špatný závod, hodnotil Ondřej Moravec čtvrté místo

Stříbrná příčka patřila Moravcovi i v polovině závodu – v tu chvíli však už před ním nejel Fourcade, ale Simon Eder. Rozestupy ovšem byly minimální, takže se krátce po druhé střelbě vytvořila na čele šestičlenná skupina.

Při první střelbě ve stoje ze špičky nechyboval pouze Peiffer. Němec však velký náskok nezískal, takže se lídři, mezi kterými figuroval i Moravec, opět rychle sjeli.

Definitivní pořadí na stupních vítězů tak napověděla až závěrečná střelba. Ze závodníků bojujících o prvenství všechny terče sestřelil pouze Peiffer, zatímco Moravec udělal stejně jako Eder a Svendsen jednu chybu.

Moravcovi se vynechání závodů v Koreji vyplatilo. Z 'cestovatelů' se mezi nejlepší čtyřku probil jen Fourcade

Po odjezdu ze střelnice se vedoucí Peiffer těšil náskoku sedmi vteřin před Ederem. Moravec se Svendsenem ale byli jen pár sekund zpět.

V dramatickém závěru si nakonec pro vítězství dojel Peiffer, jenž odolal útoku Edera. Moravec na stupně vítězů nakonec nedosáhl, když v posledních metech nestačil na Svendsena a s odstupem necelých 10 sekund na vítěze si doběhl pro čtvrté místo.

Za Moravcem skončil lídr Světového poháru Martin Fourcade. Francouz si díky páté příčce pojistil další malý glóbus - tentokrát za výsledky ve stíhacích závodech.

„Nebyl to špatný závod. Dvě chyby ale byly hodně – chtělo to o jednu míň. Dnes ty stojáky nebyly úplně nejjednodušší, protože se tam zvedl vítr. Štěstí jsem ale měl na ležáku, kdy mi tam jednou spadnul neskutečný kalibr, takže jsem spokojený,“ řekl v cíli Moravec Radiožurnálu.

Dalším Čechům se příliš nedařilo – Michal Krčmář obsadil 32. místo, zatímco jeho jmenovec Šlesingr skončil ještě o místo za ním.

Muži - stíhací závod (12,5 km):
1. Peiffer (Něm.) 30:35,0 (0 trest. okruhů), 2. Eder (Rak.) -0,3 (2), 3. Svendsen (Nor.) -2,3 (2), 4. Moravec (ČR) -9,8 (2), 5. M. Fourcade (Fr.) -25,5, 6. Hofer (It.) -27,7 (1), 7. J. T. Bö -33,2 (3), 8. Christiansen (Nor.) -38,4 (1), 9. Rastorgujevs (Lot.) 38,7 (4), 10. Šipulin (Rus.) -50,9 (2), ...32. Krčmář -2:22,2 (5), 33. Šlesingr (oba ČR) -2:22,4 (5).

Průběžné pořadí SP (po 23 ze 26 závodů): 1. M. Fourcade 1228 b., 2. Šipulin 805, 3. J. T. Bö 700, 4. Peiffer 680, 5. Schempp (Něm.) 673, 6. Eberhard (Rak.) 653, ...12. Moravec 513, 17. Krčmář 425, 24. Šlesingr 349, 58. Soukup 52, 63. Krupčík 48, 65. Václavík (všichni ČR) 42.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít