Norské běžkyně na lyžích dominovaly ve štafetě na MS ve Val di Fiemme

Štafetou žen na 4x5 kilometrů pokračovalo mistrovství světa v klasickém lyžování. Největší favoritky závodu z Norska podle očekávání závod ovládly a na druhé Švédsko najely zhruba 26 vteřin. Třetí skončily Rusky. Češky od začátku zaostávaly a se ztrátou téměř šesti minut dojely na 12. místě.

Marit Björgenová vybojovala ve štafetě ve Val di Fiemme už svou 10 zlatou medaili ze světových šampionátů | Zdroj: Reuters

Na prvním úseku nastoupila ve druhém 2,5 kilometru dlouhém okruhu Norka Wengová a své kolegyni Johaugové předávala zhruba s desetivteřinovým náskokem na štafety Francie a Ruska.

Druhý klasický úsek patřil Justyně Kowalczykové. Ta dotáhla reprezentaci Polska až k vedoucím Norkám a po polovině závodu předávala na první pozici.

Během následujících bruslařských úseků ale Polky na své soupeřky nestačily. Pořadím se naopak propracovaly směrem nahoru Finky a Švédky, které do posledního úseku předávaly na medailových pozicích.

V závěrečném úseku udržela s přehledem postavení Norek v čele závodu největší současná hvězda běžeckého ženského lyžování Marit Björgenová, která už tak vybojovala desátou zlatou medaili ze světových šampionátů.

Druhé dojely Švédky a na třetí místo se nakonec propracovaly Rusky zásluhou Čekalevové. Češky skončily dvanácté s velkou ztrátou.

Mistrovství světa v klasickém lyžování ve Val di Fiemme:
Běh:
Ženy - štafeta 4x5 km: 1. Norsko (Wengová, Johaugová, Steiraová, Björgenová) 1:00:36,5 hod., 2. Švédsko (Ingemarsdotterová, Wikenová, Haagová, Kallaová) -26,2, 3. Rusko (Ivanovová, Iksanovová, Gušinová, Čekalevová) -45,8, 4. USA -1:12,4, 5. Finsko -1:23,8, 6. Francie -1:53,7, 7. Německo -2:07,8, 8. Itálie -2:56,1, 9. Polsko -3:35,0, 10. Ukrajina -3:56,5, ...12. ČR (Vrabcová-Nývltová, Nováková, Grohová, Charvátová) -5:50,1

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít