Norské běžkyně na lyžích dominovaly ve štafetě na MS ve Val di Fiemme

Štafetou žen na 4x5 kilometrů pokračovalo mistrovství světa v klasickém lyžování. Největší favoritky závodu z Norska podle očekávání závod ovládly a na druhé Švédsko najely zhruba 26 vteřin. Třetí skončily Rusky. Češky od začátku zaostávaly a se ztrátou téměř šesti minut dojely na 12. místě.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marit Björgenová vybojovala ve štafetě ve Val di Fiemme už svou 10 zlatou medaili ze světových šampionátů

Marit Björgenová vybojovala ve štafetě ve Val di Fiemme už svou 10 zlatou medaili ze světových šampionátů | Zdroj: Reuters

Na prvním úseku nastoupila ve druhém 2,5 kilometru dlouhém okruhu Norka Wengová a své kolegyni Johaugové předávala zhruba s desetivteřinovým náskokem na štafety Francie a Ruska.

Druhý klasický úsek patřil Justyně Kowalczykové. Ta dotáhla reprezentaci Polska až k vedoucím Norkám a po polovině závodu předávala na první pozici.

Během následujících bruslařských úseků ale Polky na své soupeřky nestačily. Pořadím se naopak propracovaly směrem nahoru Finky a Švédky, které do posledního úseku předávaly na medailových pozicích.

V závěrečném úseku udržela s přehledem postavení Norek v čele závodu největší současná hvězda běžeckého ženského lyžování Marit Björgenová, která už tak vybojovala desátou zlatou medaili ze světových šampionátů.

Druhé dojely Švédky a na třetí místo se nakonec propracovaly Rusky zásluhou Čekalevové. Češky skončily dvanácté s velkou ztrátou.

Mistrovství světa v klasickém lyžování ve Val di Fiemme:
Běh:
Ženy - štafeta 4x5 km: 1. Norsko (Wengová, Johaugová, Steiraová, Björgenová) 1:00:36,5 hod., 2. Švédsko (Ingemarsdotterová, Wikenová, Haagová, Kallaová) -26,2, 3. Rusko (Ivanovová, Iksanovová, Gušinová, Čekalevová) -45,8, 4. USA -1:12,4, 5. Finsko -1:23,8, 6. Francie -1:53,7, 7. Německo -2:07,8, 8. Itálie -2:56,1, 9. Polsko -3:35,0, 10. Ukrajina -3:56,5, ...12. ČR (Vrabcová-Nývltová, Nováková, Grohová, Charvátová) -5:50,1

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme