New York z ptačí perspektivy. Fotograf zachytil nejlidnatější město světa ze střech mrakodrapů

Nejlidnatější město Spojených států, jak ho neznáme. Snímky New Yorku z ptačí perspektivy zachytil z nejvyšších pater mrakodrapů odvážný fotograf na Instagramu známý jako Svvvk. O své ikonické fotografie se teď podělil také s veřejností. Jeden ze snímků fotograf pořídil také ze střechy mrakodrapu Trump Tower.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snímek zachycený ze střechy mrakodrapu zvaného Trump Tower, který se nachází na Páté Avenue v New Yorku. | Foto: Fotobanka Profimedia

Trump Towe se nachází na 5. avenue v New Yorku. Multifunkční budova má 58 pater a byla navržena architektem Derem Scuttem na přání investora Donalda Trumpa, který v ní také se svou rodinou před nástupem do Bílého domu žil. V mrakodrapu, který časopis Forbes v roce 2006 zhodnotil na 318 milionů dolarů, zůstane i nadále bydlet Melania Trumpová se synem Barronem Trumpem.

Snímek zachycující Rooseveltův ostrov na řece East River, který se nachází mezi Manhattanem a městskou částí Queens v New Yorku. | Foto: Fotobanka Profimedia

Snímek zachycující Rooseveltův ostrov na řece East River, který se nachází mezi Manhattanem a městskou částí Queens v New Yorku. Na úzkém ostrově se v minulosti nacházela vězení, psychiatrická nemocnice nebo domy pro chudé. O podmínkách v nejznámějším azylovém zařízení na ostrově zvaném Octagon psal ve své knize American Notes například i Charles Dickens.

Noční pohled na Times Square. | Foto: Fotobanka Profimedia

Noční pohled na Times Square, oblast mezi Broadwayí a 7. avenue. Times Square je známá především tím, že na ní sídlí mnoho firem. Oblasti se přezdívá „křižovatky světa“ a je oblíbenou turistickou atrakcí. Times Square je jedním z nejnavštěvovanějších míst na světě. Denně tudy projde až 300 tisíc chodců.

Západ slunce nad Brodwayí. | Foto: Fotobanka Profimedia

Západ slunce nad Manhattanem zachycený z mrakodrapu 1740 Broadway. Broadway je bulvár na Manhattanu, který vznikl na místě staré indiánské stezky už v době Nového Amsterodamu. Oblast je známá velkým počtem divadel, především pak Broadway Theatre, které má kapacitu 1761 míst.

Pohled z multifunkční velkokapacitní haly Madison Square Garden na 7. avenue v centru Manhattanu. | Foto: Fotobanka Profimedia

Pohled na Madison Square Park v centru Manhattanu. Nedaleko od parku s rozlohou 2,75 hektarů se nachází Madison Square Garden, velkokapacitní multifunkční hala, která hostí přes 300 akcí ročně a je zázemím pro hokejový klub New York Rangers nebo basketbalový klub New York Knicks. V hale pořádal svůj poslední koncert také John Lennon.

dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme