Bratři vypěstovali největší dýni v Anglii. S váhou 1030 kilo překonali vlastní loňský rekord

„Světový rekord překonáme,“ věří Stuart a Ian Paton. Bratři letos vypěstovali největší dýni, kterou kdy Anglie viděla. Hmotností 2269 liber sice překonali svůj loňský osobní i ostrovní rekord, na ten světový jim ale ještě více jak 350 liber chybí.

Velká Británie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S touto dýní vyhráli bratři v roce 2016 | Foto: Fotobanka Profimedia

Bratrům, kteří se rozhodli vypěstovat největší dýni, se podařilo překonat dosavadní anglický i osobní rekord, když vypěstovali zeleninu o hmotnosti 2269 liber – tedy skoro 1030 kilogramů. V neděli o tom informoval server The Telegraph.

Bratři – dvojčata Stuart a Ian Patonovi – strávili dobu víc než čtyř měsíců stovkami hodin pěstování, kdy se snažili o rekordní dýni. Tu následně představili na podzimním dýňovém festivalu v městě Netley. Ostrovní rekord jim sice již zajistila jejich loňská dýně, která vážila 2254 liber, ale letos se ho pokusili překonat – a úspěšně.

Bratři uvedli, že použijí až 100 galonů vody denně (téměř 380 litrů), aby pomohly svým dýním v růstu. Ty pak mohou denně přibrat na váze až 27 kilogramů. Dvojčata původem z Lymingtonu se intenzivně věnují pěstování dýní posledních deset let.

„Doufáme, že se staneme mistry světa, to je náš cíl. Chceme porazit světový rekord a stát se mistry,“ řekl Paton. „Nepodařilo se to dnes, ale překonali jsme britský rekord a náš rekord – a to je lepší než nic. Budeme pokračovat, dokud ho nepřekonáme,“ dodal s tím, že i pak budou pokračovat a v dohledné době se rozhodně nevzdají.

Světový rekord je v současnosti 2624 liber, tj. 1190 kg. Dýni vypěstoval v Belgii Mathias Willemijns.

Daniel Platil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme