S Krutilovou jsme ukončili spolupráci, oznámila šéfka centra Aktip, jehož praktiky mapoval televizní dokument

Poradenské centrum Aktip ukončilo spolupráci s terapeutkou Lenkou Krutilovou, která v dokumentu Infiltrace: Obchod se zdravím mimo jiné tvrdila, že lze „vykadit“ rakovinu. Informaci serveru iROZHLAS.cz potvrdila vedoucí centra Jarmila Klímová. Důvody ale odmítla rozebírat.  

Aktualizováno (Aktualizováno: 13:35 31. 5. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Terapeutka Lenka Krutilová

Terapeutka Lenka Krutilová | Zdroj: Repro Česká televize

„Spolupráci jsme v tuto chvíli ukončili. Důvod si média stejně přeloží po svém, takže to, co vám dopočítá vaše logika, to patrně bude ono,“ uvedla Klímová.

Krutilovou naposledy zmínil mluvčí Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, který upozornil na to, že v letech 19882018 Lenka Krutilová neabsolvovala jednooborové studium psychologie, jak prezentovala ještě ve středu ráno na stránkách společnosti Aktip.

‚Psycholožka‘ Krutilová u nás nestudovala, ohradila se fakulta. Terapeutka z Aktipu ji měla v životopisu

Číst článek

„Jak vyplývá z matriky absolventů UK spravované Ústavem dějin Univerzity Karlovy a Archivem Univerzity Karlovy, z matriky absolventů katedry psychologie FF UK a z elektronických informačních zdrojů fakulty, paní Lenka Krutilová v letech 1988–2018 jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě UK pod současným ani pod rodným příjmením nestudovala, a tedy ani neabsolvovala,“ informoval na webu fakulty mluvčí Petr Kukal.

‚Už jsem se vyjádřila‘

Podle šéfky Aktipu ale Krutilová skončila ještě před tím, než se tato informace objevila. Podrobnosti však Klímová rozebírat nechtěla. „Už jsem se k tomu vyjádřila, není nutné to dále rozvádět. Nemám zájem se k tomu dál vyjadřovat," reagovala. 

V dokumentu Obchod se zdravím Krutilová vystupuje jako hlavní terapeutka figurantky – herečky Ivany Lokajové. Tvrdí jí například, že je možné změnit DNA nebo „vykadit“ rakovinu. „Je dobrý si koupit takový síto do záchodu, kde to člověk pozoruje, když má nějaký problém. Můj manžel normálně přísahám vykadil rakovinu,“ říká herečce Krutilová.

Původně se Krutilové zastala

Vedoucí Aktipu se za ní přitom nejdříve postavila, v rozhovoru se serverem iROZHLAS.cz některé výroky Krutilové označila za nešťastné, ale nezpochybnila je. „Já bych to nazvala tak, že intoxikované tkáně na základě speciálního detoxikačního postupu tělo ze sebe vyloučí. To vám potvrdí každý. Podstata toho je pravdivá, bylo to, řekněme, nešťastným způsobem, zredukovaně řečeno," uvedla například k výroku o schopnosti vyloučit rakovinu.

Od Krutilové a obecně centra Aktip se distancovali někteří lékaři a psychologové.

ogo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme