Ať heslo Pravda vítězí odpovídá skutečnosti, vzkázal Schwarzenberg a zazněla hymna

Bezprostřední reakci Karla Schwarzenberga na postup do druhého kola přímé volby doprovodil spontánní zpěv české národní hymny. V prostorách pražského Divadla Archa předseda TOP 09 poděkoval svým voličům a nezapomněl se vyjádřit ani k volebnímu výsledku Miloše Zemana, se kterým se utká o Hrad za dva týdny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Schwarzenberg | Foto: Filip Jandourek

Nejstarší uchazeč o Hrad, oficiální kandidát parlamentní strany TOP 09 Karel Schwarzenberg ze začátku své tiskové konference k téměř sečteným hlasům v historicky první přímé volbě prezidenta republiky poděkoval všem svým voličům:

„Já jsem netušil, že v tak hojném počtu vyjdou a opravdu půjdou k volbám. Za to vám všem srdečně děkuji.“ Zároveň poznamenal, že si uvědomuje, jakou odpovědnost na nadcházejících 14 dnů přebírá. V nich se podle něj zásadně rozhodne o dalším směřování České republiky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tisková konference Karla Schwarzenberga k téměř definitivním výsledkům historicky první přímé volby prezidenta ČR

Následně Schwarzenberg neopomněl reagovat na volební výsledek svého protivníka ve druhém kole prezidentských voleb.

„Miloš Zeman je zajisté velký politický profesionál, bývalý premiér, tedy opravdu protivník, se kterým stojí za to se střetnout. Nicméně jsem přesvědčen, že reprezentuje naši minulost posledních deseti patnácti let,“ vysloužil si potlesk v sále. Společně se svými příznivci si poté zazpíval českou národní hymnu.

„Neslibuji vám zářné zítřky ani ještě nedoufám, že opravdu budeme zemský ráj to napohled. Ale slibuji vám, že udělám vše, na co moje síly stačí, abychom byli zase spořádaná, úspěšná země. Abychom opravdu byli srdce Evropy,“ uzavřel Schwarzenberg.

ČRo, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme