Benešovou senátoři zahrnuli květinami

Kyticemi květin a polibky zahrnuli po skončení schůze členové Senátu jeho předsedkyni Libuši Benešovou. Ta stejně jako jejích dalších 20 kolegů bude moci od zítřka docházet do prostor horní komory už jen jako host. Benešovou viditelně dojal i projev místopředsedy Senátu Ivana Havlíčka, který vyzdvihl zásluhy její i dalšího místopředsedy Senátu Jaroslava Musiala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Není sporu o tom, že povinností a odpovědnosti bylo na její bedra v uplynulých dvou letech naloženo přehršel a ona se jich s úspěchem zhostila často s milou grácií,“ poznamenal na adresu Benešové Havlíček, jenž se ujme jejích funkcí až do zvolení nového předsedy. Havlíček vyjádřil také zvláštní poděkování odcházejícímu místopředsedovi horní komory Musialovi, „prvnímu doyenu Senátu za jeho osobní lidský rozměr i za mnohá morální upozornění, která nám adresoval“.

Rovněž Benešová dnes senátorům za spolupráci oficiálně při schůzi poděkovala. „Myslím si, že za ty uplynulé roky se Senát přeci dostal o kousek dál a teď je na něm, jak tento maličký pokrok dokáže využít,“ řekla Benešová. Její zprávu o činnosti horní komory za uplynulé dva roky senátoři vyslechli již ve středu a dnes dopoledne ji vzali na vědomí bez další rozpravy.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme