Bývalá učitelka půjde za distribuci drog do vězení

Dva a půl roku vězení vyměřil Krajský soud v Hradci Králové bývalé učitelce z Náchoda Jarmile Vocáskové za distribuci pervitinu osobám mladším 18 let. Její druh Petr Brich byl odsouzen na tři a půl roku. Proti rozsudku odvolacího soudu se už není možné znovu odvolat. Okresní soud v Náchodě původně učitelku potrestal jen podmínkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

drogy | Foto: Jan Rosenauer

Za tento trestný čin hrozí pachatelům odnětí svobody od dvou do deseti let. Uložení trestu při dolní hranici sazby pro Jarmilu Vocáskovou hradecký soud zdůvodnil jejím předchozím řádným životem. S výší trestu ale zásadně nesouhlasí šéf úřadu vyšetřování a bývalý královéhradecký státní zástupce Miroslav Antl, který měl případ před jeho uzavřením na starosti. "Tam je potřeba vidět a veřejnosti sdělit, že v těch dvou prokázaných případech měly ty dvě dívenky lehce nad 15 let, za druhé je třeba říct, že to byly desítky případů". Takto nízký trest podle něj není žádnou skutečnou hrozbou pro další pachatele, a neplní tak funkci generální prevence.

Jiří Máslo, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme