České silnice zažily nejtragičtější týden letošního roku

Nejtragičtější za letošní rok byl na našich silnicích uplynulý týden. Při dopravních nehodách zemřelo 27 lidí, a to i přes to, že policie připravila desítky dopravně bezpečnostních akcí. Podle šéfa dopravních policistů Martina Červíčka může za smutný rekord riskování řidičů - nejčastější příčinou nehod byla nepřiměřená rychlost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda | Foto: Stockxpert

Po příznivém začátku týdne, kdy v pondělí nezemřel nikdo, přišly tři tragické dny se 17 mrtvými. "Přitom nejvíce usmrcených jsme zaznamenali při úterních a čtvrtečních nehodách - shodně sedm lidí," konstatuje Josef Tesařík z Policejního prezidia." V pátek, sobotu a neděli pak zemřelo dalších 10 lidí.

Nehody uplynulého týdne také patřily k letošním nejtragičtějším, pokud jde o jejich počet a následky. "Na 1000 nehod připadá 66 usmrcených osob, což je o pět osob více než v předchozím týdnu."

Nejnebezpečněji bylo na silnicích východočeského kraje, kde došlo k úmrtí při každé 37 nehodě. Celkem na tamních silnicích zemřelo devět lidí. V hlavním městě naopak nezemřel nikdo.

"Shrneme-li červencovou bilanci podle předběžných údajů, můžeme konstatovat, že zatím zahynulo 84 lidí. To je sice o 21 lidí méně než v roce 2007, ale také o 22 více než v roce 2006," dodává Josef Tesařík.

Jen za posledních 14 dní zemřelo na českých silnicích 51 lidí. Na tento týden chystá policie ve vybraných regionech další rozsáhlou akci. Šéf dopravních policistů ale odmítl prozradit podrobnosti.

Petr Jansa, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme