Českou televizi má šest let řídit Jiří Balvín

Rada České televize zvolila generálním ředitelem Jiřího Balvína. Ten dosud zastával funkci prozatímního ředitele, do které byl ustanoven po krizi v televizi na přelomu roku. Pro Balvína hlasovalo deset z patnácti radních. Původně měli o novém šéfovi Kavčích hor hlasovat až 7. listopadu. Za týden by se však hlasování nemohli účastnit někteří členové rady.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

J. Balvín | Foto: Stanislav Peška | Zdroj: ČTK

Rada vybírala z trojice kandidátů, kteří prošli do uzšího kola. Byli jimi Jiří Balvín, Petr Sládeček a Martin Vadas.

Proti tomu, aby televizní rada už nyní vybrala ředitele České televize, byl radní Erazim Kohák. Radiožurnálu řekl, že si mezi třemi vybranými uchazeči nedokáže vybrat. "Já bych dal přednost tomu, abychom oslovili ještě několik z dalších kandidátů, protože žádný z těch tří není někdo, pro koho bych mohl s čistým svědomím hlasovat."

Rezolutněji na postup rady reagoval její člen, evangelický farář Svatopluk Karásek. Ten se krátce po zvolení Jiřího Balvína novým šéfem veřejnoprávní televize rozhodl rezignovat. Nesouhlasí totiž s tím, že byl zvolen právě Balvín.

Milan Kopp, Lenka Šumová, Marika Táborská, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme