Přes tři čtvrtiny Brňanů hlasovaly v anketě proti pronajímání pozemků cirkusům s divokými zvířaty

Většina z téměř dvou tisíc hlasujících se v anketě vyhlášené vedením Brna postavilo proti tomu, aby město pronajímalo své pozemky cirkusům s divokými druhy zvířat. Vedení města o tom informovalo na pravidelném setkání s novináři.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zvířata v cirkuse (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Lidé hlasovali na internetu prostřednictvím účtu BrnoiD a osobně na pobočkách Knihovny Jiřího Mahena a Turistického informačního centra města Brna. Do ankety se zapojilo 1919 Brňanů a 1517 z nich, tedy 79 procent hlasujících, bylo proti pronajímání pozemků cirkusům.

Budou cirkusy bez zvířat? Po staletí jsou součástí tradice, říká principál cirkusu Humberto

Číst článek

„Výsledek ankety slouží vedení města jako podklad pro další jednání s městskými částmi. Na základě pondělního jednání jsme se dohodli na odeslání dopisu, ve kterém vedení městských částí doporučujeme zvážit možnost městské pozemky cirkusům s divokými druhy zvířat nepronajímat,“ uvedl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný (Piráti).

Brněnská anketa měla podobný výsledek jako loňská anketa ve Znojmě. Znojmo cirkusům se zvířaty nepronajímá pozemek u ZŠ JUDr. Mareše v dolní části města, o který cirkusy žádají. Vedení města tak reagovalo na případy podezření z týrání zvířat v cirkusech z loňského roku. V anketě, kterou Znojmo pořádalo, se pro zákaz pronajímání vyslovilo 70 procent hlasujících.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme