Dálnici D1 na osm hodin zablokovaly rozsypané melouny

Převrácený kamion dnes osm hodin blokoval dálnici D1 na Benešovsku. Z vozu se hodinu po půlnoci na 46. kilometru ve směru na Prahu vysypal náklad melounů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

odtah havarovaného kamionu | Foto: ČTK

Podle operačního důstojníka dálniční policie z oddělení Bernartice se kamion střetl s okrajovým svodidlem. Vůz i s přívěsem se poté převrátil na levý bok a zablokoval celý jízdní pás ve směru na Prahu. Směr na Brno zůstal volný.

Osmnáctitunový náklad melounů museli záchranáři nejprve přeložit a teprve pak bylo možné havarovaný kamion postavit zpět na kola. Dálnici se podařilo uvolnit teprve kolem deváté hodiny. Při kolizi se nikdo nezranil, vzniklou škodu odhaduje policie do půl milionu korun.

Na místě se po nehodě tvořily několikakilometrové kolony. Policie úsek na 49. kilometru uzavřela a odkláněla provoz z dálnice. Osobní automobily objížděly uzavřený úsek mezi sjezdy z dálnice u obcí Psáře a Šternov. Nákladní vozidla jezdila přes Psáře, Vlašim, Votice a Benešov a Mirošovice.

Martin Hromádka, Šárka Slezáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme