Detektivové rozbili rozvětvený gang převaděčů

Rozvětvený gang převaděčů skončil dnes brzy ráno v rukou detektivů Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Na osmnácti místech v Praze, Středočeském, Ústeckém a Karlovarském kraji policisté zatkli celkem patnáct lidí. Vyvrcholila tak akce s krycím názvem TU-TOU neboli holá lebka. Policie na operaci pracovala rok a půl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pouta | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

"Policisté se zaměřují na skupinu osob organizující nelegální migraci z Číny a Vietnamu. Česká republika byla tranzitní zemí. Odtud migranti putovali přes Spolkovou republiku Německo do zemí Evropské unie. Převážně pak do Francie, Itálie a Španělska. Za cestu ze země výchozí přes Rusko, Ukrajinu, Slovensko a Polsko do cílové si organizátoři účtovali deset až patnáct tisíc dolarů. Organizace se řídí z pokynů takzvaných šéfů v Číně a Vietnamu, kteří jsou s dalšími v jednotlivých zemích neustále ve spojení," přiblížila mluvčí policejního prezidia Blanka Kosinová.

Do akce šlo kolem 150 policistů, kteří spolupracovali i s kolegy ze Spolkové republiky Německo. Tam ve stejnou dobu byli zatčeni také dva lidé. V nejbližších hodinách budou probíhat výslechy a o případných vazbách bude jasno v dalších dnech.

"Dnes ráno v šest hodin začala závěrečná část operace. Na osmnácti místech v Praze, Středočeském, Ústecké a Karlovarském kraji policisté zatkli celkem patnáct osob a provedli deset domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor, při kterých bylo zajištěno velké množství finančních prostředků v různých měnách ale i na účtech v různých evropských bankách, listinné důkazy, mobilní telefony, SIM karty a další. Hlavní organizátoři z Číny disponovali nemovitostmi, měli k dispozici luxusní vozy a další věci," doplnila Kosinová.

Převaděči zorganizovali nelegální migraci minimálně 800 lidí. Všichni zatčení teď čelí obvinění z nedovoleného překročení státní hranice páchaného ve zločinném spolčení.

Štěpánka Čechová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme