Detektivové rozbili rozvětvený gang převaděčů

Rozvětvený gang převaděčů skončil dnes brzy ráno v rukou detektivů Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Na osmnácti místech v Praze, Středočeském, Ústeckém a Karlovarském kraji policisté zatkli celkem patnáct lidí. Vyvrcholila tak akce s krycím názvem TU-TOU neboli holá lebka. Policie na operaci pracovala rok a půl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pouta | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

"Policisté se zaměřují na skupinu osob organizující nelegální migraci z Číny a Vietnamu. Česká republika byla tranzitní zemí. Odtud migranti putovali přes Spolkovou republiku Německo do zemí Evropské unie. Převážně pak do Francie, Itálie a Španělska. Za cestu ze země výchozí přes Rusko, Ukrajinu, Slovensko a Polsko do cílové si organizátoři účtovali deset až patnáct tisíc dolarů. Organizace se řídí z pokynů takzvaných šéfů v Číně a Vietnamu, kteří jsou s dalšími v jednotlivých zemích neustále ve spojení," přiblížila mluvčí policejního prezidia Blanka Kosinová.

Do akce šlo kolem 150 policistů, kteří spolupracovali i s kolegy ze Spolkové republiky Německo. Tam ve stejnou dobu byli zatčeni také dva lidé. V nejbližších hodinách budou probíhat výslechy a o případných vazbách bude jasno v dalších dnech.

"Dnes ráno v šest hodin začala závěrečná část operace. Na osmnácti místech v Praze, Středočeském, Ústecké a Karlovarském kraji policisté zatkli celkem patnáct osob a provedli deset domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor, při kterých bylo zajištěno velké množství finančních prostředků v různých měnách ale i na účtech v různých evropských bankách, listinné důkazy, mobilní telefony, SIM karty a další. Hlavní organizátoři z Číny disponovali nemovitostmi, měli k dispozici luxusní vozy a další věci," doplnila Kosinová.

Převaděči zorganizovali nelegální migraci minimálně 800 lidí. Všichni zatčení teď čelí obvinění z nedovoleného překročení státní hranice páchaného ve zločinném spolčení.

Štěpánka Čechová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme