Dětský vražedný gang se ocitl před soudem

Krajský soud v Hradci Králové dnes uzavřel případ brutálního útoku dětského gangu na jedenaosmdesátiletou stařenku, ke kterému došlo vloni v srpnu. Šest dětí v čele s jedním mladistvým ženu v jejím domě v Olešnici na Rychnovsku brutálně napadlo, okradlo a nakonec ji ubodalo nůžkami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň

soudní síň | Foto: Justice.cz

Dětský gang dovezl na místo otec jednoho z útočníků. Soud otce poslal na čtrnáct a jeho patnáctiletého syna na sedm let za mříže. Podle obžaloby dal dospělý dětem návod na vraždu stařenky. Dospělý útočník se proti rozsudku okamžitě odvolal.

Jeho syn svůj podíl na vraždě rovněž popřel. A to přesto, že se k němu při prvním výslechu sám přiznal. "Úplně popřel, že se toho jednání zúčastnil. Že tam nebyl. Že na něj byl činěn nátlak, že mu to policie předestřela, jak má vypovídat ty události, které se tam děly," řekl obhájce Rudolf Buček.

Otce však podle soudu usvědčují výpovědi dětí a jeho syna vlastní přiznání za účasti obhájce. Podle státní zástupkyně Hany Flídrové je jejich podíl na vraždě zcela jasný. "Oba obžalovaní více méně věc vymysleli, instruovali děti k tomu, jak to mají provést. Dospělý pachatel byl uznán vinný jako nepřímý pachatel, to znamená, že zneužil děti, zneužil živého nástroje ke spáchání činu. V tom je spatřováno nepřímé pachatelství," vysvětlila Flídrová.

Jiří Máslo, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme