Na oslavy 115. výročí motorek Harley-Davidson dorazilo přes 110 000 lidí. Někteří až z Číny nebo Fidži

Na oslavy 115. výročí založení amerického výrobce motorek Harley-Davidson dorazilo do Prahy přes 110 000 lidí, o desetinu více než organizátoři předpokládali. Přesto se akce obešla podle pořadatelů, policie i záchranářů bez větších problémů, řekli organizátoři akce a představitelé policie a zdravotnické záchranné služby. Čtyřdenní oslavy v neděli končí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oslavy 115. výročí značky motocyklů Harley-Davidson na holešovickém Výstavišti v Praze. | Foto: Anna Charvátová | Zdroj: ČTK

„Z celkového počtu 110 000 návštěvníků jich dorazilo 67 500 na motocyklech," uvedl v tiskové zprávě hlavní organizátor akce Jaroslav Vavřina. Třeba jeden z návštěvníků, který jel do Česka z Číny po silnicích, urazil podle pořadatelů na motorce cestou na oslavy přes 14 000 kilometrů. Návštěvníkem z vůbec nejvzdálenějšího místa byl však účastník ze souostroví Fidži v Oceánii.

Kvůli sjezdu motorkářů v Praze posílila záchranná služba, chystá se spanilá jízda městem

Číst článek

Centrem oslav se stalo výstaviště v pražských Holešovicích a v Praze se také konala v sobotu spanilá jízda 4000 motorek. Kromě toho se konaly organizované vyjížďky účastníků oslav po středních Čechách. Součástí oslav byly výstavy, jezdecké show či koncerty a dražby přileb a speciálně upravené motorky, které vynesly statisíce korun pro domov žen se zdravotním postižením Pramen a nadaci Domfree, podporující válečné veterány a veteránky.

Oslavy se podle mluvčí policejního prezidia Evy Kropáčové obešly bez větších nehod či jiných problémů. Také pražská Zdravotnická záchranná služba nezaznamenala podle mluvčí Jany Poštové vážnější potíže. V nejrušnější den oslav - v sobotu, kdy se konala jízda tisícovek motorkářů Prahou - sice museli záchranáři ošetřit přes 60 lidí, ale všechny potíže byly jen lehčího charakteru. V ostatní dny oslav bylo ošetřených podstatně méně, v neděli zatím pouze 12. Všechna poranění během oslav byla spíše lehčí, nejčastěji šlo o popáleniny od výfuků.

Účastníci oslav již postupně odjíždějí. Nedělní program trvá až do večera, ale je již určen hlavně rodinám s dětmi. Obyvatelé Prahy 7, kde byla kvůli oslavám omezena doprava, mají vstup na oslavy zdarma. V neděli ještě platí uzavírky ulic U Výstaviště, Dukelských hrdinů, Partyzánská, Strojnická a Za Elektrárnou v okolí centra oslav a až zhruba do pondělních 04.30 je omezen provoz tramvají v úseku Strossmayerovo náměstí - Výstaviště Holešovice - Nádraží Holešovice.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme