Na oslavy 115. výročí motorek Harley-Davidson dorazilo přes 110 000 lidí. Někteří až z Číny nebo Fidži

Na oslavy 115. výročí založení amerického výrobce motorek Harley-Davidson dorazilo do Prahy přes 110 000 lidí, o desetinu více než organizátoři předpokládali. Přesto se akce obešla podle pořadatelů, policie i záchranářů bez větších problémů, řekli organizátoři akce a představitelé policie a zdravotnické záchranné služby. Čtyřdenní oslavy v neděli končí.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oslavy 115. výročí značky motocyklů Harley-Davidson na holešovickém Výstavišti v Praze.

Oslavy 115. výročí značky motocyklů Harley-Davidson na holešovickém Výstavišti v Praze. | Foto: Anna Charvátová | Zdroj: ČTK

„Z celkového počtu 110 000 návštěvníků jich dorazilo 67 500 na motocyklech," uvedl v tiskové zprávě hlavní organizátor akce Jaroslav Vavřina. Třeba jeden z návštěvníků, který jel do Česka z Číny po silnicích, urazil podle pořadatelů na motorce cestou na oslavy přes 14 000 kilometrů. Návštěvníkem z vůbec nejvzdálenějšího místa byl však účastník ze souostroví Fidži v Oceánii.

Kvůli sjezdu motorkářů v Praze posílila záchranná služba, chystá se spanilá jízda městem

Číst článek

Centrem oslav se stalo výstaviště v pražských Holešovicích a v Praze se také konala v sobotu spanilá jízda 4000 motorek. Kromě toho se konaly organizované vyjížďky účastníků oslav po středních Čechách. Součástí oslav byly výstavy, jezdecké show či koncerty a dražby přileb a speciálně upravené motorky, které vynesly statisíce korun pro domov žen se zdravotním postižením Pramen a nadaci Domfree, podporující válečné veterány a veteránky.

Oslavy se podle mluvčí policejního prezidia Evy Kropáčové obešly bez větších nehod či jiných problémů. Také pražská Zdravotnická záchranná služba nezaznamenala podle mluvčí Jany Poštové vážnější potíže. V nejrušnější den oslav - v sobotu, kdy se konala jízda tisícovek motorkářů Prahou - sice museli záchranáři ošetřit přes 60 lidí, ale všechny potíže byly jen lehčího charakteru. V ostatní dny oslav bylo ošetřených podstatně méně, v neděli zatím pouze 12. Všechna poranění během oslav byla spíše lehčí, nejčastěji šlo o popáleniny od výfuků.

Účastníci oslav již postupně odjíždějí. Nedělní program trvá až do večera, ale je již určen hlavně rodinám s dětmi. Obyvatelé Prahy 7, kde byla kvůli oslavám omezena doprava, mají vstup na oslavy zdarma. V neděli ještě platí uzavírky ulic U Výstaviště, Dukelských hrdinů, Partyzánská, Strojnická a Za Elektrárnou v okolí centra oslav a až zhruba do pondělních 04.30 je omezen provoz tramvají v úseku Strossmayerovo náměstí - Výstaviště Holešovice - Nádraží Holešovice.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme