Brazílie 4:1 Jižní Korea

Hodač zatím nerezignuje

Generální ředitel České televize Jiří Hodač se domnívá, že jeho rezignace na funkci by zřejmě nic nevyřešila. Hodač na opakovaně položenou otázku, zda odstoupí, zcela jednoznačně neodpověděl. Vždy ale zdůraznil, že revoltující zaměstnanci ČT sami tvrdí, že zpochybňují způsob volby Rady ČT a protestovali by i proti jiným osobám ve funkci ředitele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Jak oni říkají, nakonec tím, že by byl zvolen někdo jiný, tak se současný stav nevyřeší, dokud nedojde ke změnám v zákoně,“ řekl Hodač na dotaz členů sněmovního výboru pro kulturu a podobně později odpověděl i novinářům.

Poznamenal sice, že rezignace je jedním z práv vedoucího pracovníka, jde ale o to, „jestli ta rezignace něco vyřeší“. Dosavadní signály ho prý ubezpečují o tom, že konflikt v ČT „jde přes jeho hlavu“ a protestující zaměstnanci napadají spíš princip současného fungování rady. Ředitel ČT také potvrdil, že za naprosto klíčové považuje dnešní zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Žádá po ní, aby ještě dnes rozhodla, kdo vysílá pirátsky - zda on, nebo revoltující redaktoři.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme