Hronov usiluje o obchvat už několik desetiletí

Už několik desetiletí usiluje Hronov ve východních Čechách o stavbu silničního obchvatu města. Jeho centrem totiž projede každý den několik tisíc automobilů a přejít z jedné strany náměstí na druhou je někdy téměř neřešitelný problém. Podle starostky města Hany Nedvědové se ale musí radnice při prosazování obchvatu potýkat s administrativními průtahy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

silnice, přechod pro chodce, křižovatka

Problém nastal například při plánování budoucí křižovatky. Ukázalo se, že jedinou variantou je její umístění do blízkost železničního přejezdu. "Dlouhou dobu trvalo Ministerstvu dopravy vyřešení toho, zda je to vůbec možné. Jednání se táhla více než 2 a půl roku, než jsme obdrželi výjimku, která nám umožňuje, aby vedle sebe byla křižovatka a železniční přejezd."

Navíc zřejmě bude těžké najít na obchvat finanční prostředky. Potvrzují to i slova náměstka hejtmana královéhradeckého kraje Jaroslava Váchy. "V tuhletu chvíli nedokážu přesně odhadnout, jestli je možné záležitost připravit k realizaci na rok 2005 nebo 2006. Předpokládal bych spíš ten termín druhý, protože těch potřebných investic máme víc v tomto kraji a dokonce víc i na této trase."

Markéta Kaclová, Miroslav Ponomarev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme