Kajínek stane znovu před soudem

Doživotně odsouzený Jiří Kajínek se dnes bude u plzeňského krajského soudu opět domáhat obnovy svého procesu. V něm byl v červnu 1998 odsouzen za dvojnásobnou nájemnou vraždu podnikatele a jeho osobního strážce. Je však málo pravděpodobné, že Kajínek dnes uslyší konečné rozhodnutí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Kajínek

Jiří Kajínek | Foto: www.kajinekjiri.com

Vše záleží na tom, zda se podaří sehnat důležitého svědka Alexandra Hegedüsse. Na jeho výslechu totiž trvá nadřízený vrchní soud, který případ do Plzně vrátil. Hegedüss údajně tvrdí, že k původní výpovědi, v níž usvědčoval Kajínka, ho donutila policie.

Plzeňský soud se kauzou naposledy zabýval 18. července. Případ odročil, protože nepřišel právě Hegedüss. Na poslední jednání se nedostavila ani vdova po zavražděném Štefanu Jandovi. Její výpověď by dnes měla zaznít.

Kajínka odsoudil plzeňský krajský soud k doživotí v červnu 1998 za to, že v Plzni zastřelil Juliána Pokoše a Štefana Jandu a postřelil Vojtěcha Pokoše. Kajínek tvrdí, že je nevinný. Stále doufá, že soud povolí, aby se případ znovu otevřel a dokázala se jeho nevina.

Plzeňský krajský soud loni v září jeho žádost zamítl. Řadě svědků buď neuvěřil, nebo podle něj neřekli nic nového a podstatného. Kajínek se odvolal. Vrchní soud vrátil případ k novému projednání zpět do Plzně, které se uskutečnilo v květnu. Jednání už bylo od té doby dvakrát odročeno.

Kajínkova obhájkyně Klára Slámová tvrdí, že se soud snaží jednání záměrně protahovat. "Ze způsobu jednání soudu, ze způsobu, jak odročuje, je ten zájem zřetelný," řekla Slámová.

Martin Sobotka, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme