Karel Gott musel být hospitalizován

Zdraví zaskočilo populárního zpěváka v den jeho 64. narozenin. Podle některých informací bylo příčinou kolapsu horké počasí. Zdravotníci zpěvákovu indispozici nepovažují za vážnou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Gott | Foto: Jan Rosenauer

Karel Gott se vyučil se elektromontérem, zpěv studoval na pražské konzervatoři. Díky příslovečné pracovitosti i profesionalitě se mu daří během své kariéry od počátku šedesátých let vydat dodnes nespočet hudebních snímků.

Populární zpěvák absolvoval stovky vystoupení v televizi, získal dlouhou řadu ocenění na hudebních festivalech doma i v zahraničí, obdržel množství zlatých desek. Jeho úspěch je podmíněn nejen mimořádnými dispozicemi jeho lyrického tenoru a schopností orientovat se v různorodém hudebním materiálu (vedle klasického středního proudu populární hudby to zpočátku byl i jazz a rock, později country, italské canzonetty, lidovky, operní árie), ale i širokým okruhem skladatelů a textařů.

Karel Gott v průběhu své čtyřicetileté kariéry absolvoval nespočetné množství koncertních vystoupení ve všech evropských zemích, v USA, Kanadě, Číně, Austrálii a Japonsku. Hostoval ve stovkách televizních show doma i v zahraničí, vydal stovku řadových alb a dalších více než sto alb výběrových a to doma i v zahraničí, získal množství ocenění (22 Zlatých slavíků, 4 České slavíky, 5 zlatých rolniček, 15 cen Týtý , Zlatou jehlu Polydoru, 2 Zlaté klíče festivalu Intervize, Zlatou a Bronzovou Lyru v Bratislavě, Stříbrného a Bronzového Lva rádia Luxemburg, 2 Zlaté ladičky festivalu Tag des deutschen Schlagers, Zlatou harfu ve Stuttgartu, 4 x Trophée nationale na přehlídce MIDEM v Cannes, cenu Třešňové květy na festivalu v Tokiu, Zlatou jehlu Pragokoncertu, množství zlatých a platinových desek firem Supraphon, Polydor a PolyGram.

V evropských zemích, ale i ve světovém měřítku je Karel Gott fenoménem stálice.

Pro obrovský úspěch loňského Gottova turné s Helenou Vondráčkovou pokračují jejich společná vystoupení i letos, a to pod názvem Best of Tour 2003 a uzavřít je má říjnový koncert v Praze v T Mobile Aréně.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme