Klaus obvinil Verheugena z vměšování

Za přímé vměšování do předvolební kampaně v České republice označil předseda Poslanecké sněmovny a ODS Václav Klaus dnešní výroky komisaře Evropské unie Güntera Verheugena. „Jestliže si troufne říci tři dny před volbami, že dnešní vláda dohání to, co Klausovy vlády zameškaly, je to neuvěřitelná hrubost,“ řekl Klaus novinářům před mítinkem ODS v Mladé Boleslavi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Verheugen prohlásil, že lze-li někoho vinit z umístění ČR až ve třetí skupině mezi uchazeči o členství v Evropské unii, „pak je to bývalý premiér pan (Václav) Klaus, který záměrně zdržel restrukturalizaci průmyslu“. Podle Verheugena ČR ztratila několik let; pro menšinovou vládu je velmi obtížné to napravit za pouhé dva roky.

Podle Klause jde o spor dvou interpretací politického a ekonomického vývoje a Verheugen „skočil“ na interpretaci jedné politické strany. „Pro nás je to absolutně nepřípustné,“ řekl Klaus. Na mítinku, kterého se zúčastnilo více než 1000 lidí, nešetřil Klaus kritikou na adresu hodnotící zprávy Evropské komise o České republice. Právě tato část jeho projevu vzbudila bouřlivý potlesk.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme