Křeslo primátora Brna obhájil Roman Onderka z ČSSD

Křeslo brněnského primátora obhájil sociální demokrat Roman Onderka. Na dnešním ustavujícím zasedání zastupitelstva dostal hlasy zastupitelů koaličních ČSSD a ODS i opoziční KSČM.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Onderka (ČSSD) | Foto: Tomáš Adamec

Proti byla TOP 09, zdrželi se lidovci a zelení. Onderka neměl protikandidáta. Lídr ODS Robert Kotzian, kterého navrhli lidovci s TOP 09, kandidaturu kvůli uzavřené velké koalici ČSSD s ODS odmítl.

Roman Onderka se stal podruhé primátorem přesně v den svých 45. narozenin. Lepší dárek prý v životě nedostal. „Přiznám se, že od žen jsem ve svém životě lepší dar dostal, myslím tím polibek. Ale, co se týče opravdu lepšího dárku, asi ve svém životě ne,“ podotkl.

Robert Kotzian z ODS hodlá se svým někdejším volebním protivníkem vyjít. „Já osobně budu mít profesionální přístup. Mé osobní preference a názory půjdou stranou. Pochopitelně ani v koalici se nestane, že budeme vždy ve shodě. I tam se bude místy tvrdě diskutovat, ale je naším úkolem se shodnout tak, aby toto město mohlo fungovat,“ řekl Kotzian.

Přestože ČSSD volby ve městě vyhrála, ve hře byla i pravostředová koalice ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Občanští demokraté po delším váhání nakonec zvolili sociální demokracii.

Jana Zemanová, Vladan Dokoupil, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme